Rynek

Zrównoważone budownictwo

Obecnie ponad 90 proc. czasu spędzamy wewnątrz budynków – pracując, ucząc się, odpoczywając. Obecnie ponad 90 proc. czasu spędzamy wewnątrz budynków – pracując, ucząc się, odpoczywając. materiały prasowe
Wzrost temperatury i gwałtowne opady stwarzają coraz poważniejsze zagrożenia nie tylko dla środowiska, ale także dla ludzi, narażonych na skutki zmian pogodowych. Branża budowlana staje się kluczowym – z perspektywy całej gospodarki – graczem w starciu z naturą.
Kocioł kondensacyjny marki Viessmann.materiały prasowe Kocioł kondensacyjny marki Viessmann.

W skali globalnej branża budowlana odpowiada za ok. 40 proc. produkcji gazów cieplarnianych. Ze względu na coraz większą liczbę nieruchomości oddawanych do użytku oraz coraz większą ich powierzchnię stale rośnie też zużycie energii w tych obiektach. A 11 proc. globalnej emisji CO2 ma bezpośredni związek z produkcją materiałów budowlanych. Nic więc dziwnego, że cała branża stała się celem działań polityki klimatycznej Unii Europejskiej. Od początku 2021 r. mają obowiązywać nowe standardy dotyczące wykorzystywania materiałów budowlanych w nowo powstających i modernizowanych budynkach.

Polityka 32.2020 (3273) z dnia 04.08.2020; Poradnik budowlany; s. 44
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021