Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Rynek

Niezdolni do zdalnej

Praca zdalna nieregulowana

Od połowy marca, gdy wirus zaatakował, z pojęciem home office musiało zapoznać się wielu Polaków. Od połowy marca, gdy wirus zaatakował, z pojęciem home office musiało zapoznać się wielu Polaków. Tom Werner/Getty Images/Studio Polityki
Jak źle pójdzie, to po wakacjach wielu z nas zacznie pracować na czarno. Przepisy umożliwiające pracę zdalną tracą bowiem ważność 4 września, a nowych ciągle brak.
Pracodawcy szybko dostrzegli, że na pracy zdalnej da się nieco zaoszczędzić.PantherMedia Pracodawcy szybko dostrzegli, że na pracy zdalnej da się nieco zaoszczędzić.

Jak będzie wyglądała nasza nowa normalność w pracy? Do jakich firm wrócimy? Czy „gorące” będą tylko biurka, przy których pracować będą ci, którzy akurat tego dnia są w firmie, czy też do wirtualnej rzeczywistości przeniosą się całe przedsiębiorstwa? Na te wszystkie pytania rząd poszuka odpowiedzi dopiero po wakacjach. W innych krajach akurat z tym nie czekają.

W USA pracownicy Twittera już teraz musieli się zdeklarować, kto chce przy pracy zdalnej pozostać na stałe, reszta wraca do biur.

Polityka 33.2020 (3274) z dnia 11.08.2020; Rynek; s. 38
Oryginalny tytuł tekstu: "Niezdolni do zdalnej"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?