Rynek

ZŁOTA 44 Patronem Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych przy Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki

Złota 44 Złota 44 mat. pr.
Luksusowy apartamentowiec ZŁOTA 44 stanowi połączenie sztuki, designu i nowoczesnego budownictwa. Ta synergia zauważalna jest już od wejścia.

Lobby budynku zaprojektowane przez samego Daniela Libeskinda łączy budynek z miastem, a jego wyjątkowy charakter zapowiada to co znajdziemy w luksusowych wnętrzach tej najwyższej w Unii Europejskiej mieszkalnej wieży – naturalne materiały, najlepszej jakości wykończenie i sztukę, która zamknięta we wnętrzu apartamentów przeobraża je w prywatne galerie. W apartamentach pokazowych znajdziemy realizacje między innymi Oskara Zięty, rzeźby Krzysztofa Renesa, czy obrazy Magdaleny Mosakowskiej. Współpraca Towarzystwem Zachęty Sztuk Pięknych przy Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki podsyca połączenie ZŁOTEJ 44 ze sztuką.

Już od momentu powstania projektu ZŁOTEJ 44 autorstwa jednego z najwybitniejszych współczesnych architektów - Daniela Libeskinda, było jasne, że apartamentowiec będzie miał wiele wspólnego ze współczesną sztuką. Od konstrukcji bryły po elementy wnętrz – architekt na wielu płaszczyznach łączył budownictwo z kunsztem artysty.

„Efektem współpracy pomiędzy ZŁOTĄ 44 i Towarzystwem Zachęty Sztuk Pięknych przy Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki są wspólne artystyczne przedsięwzięcia dla członków Club 44 – społeczności mieszkańców apartamentowca, dla których zaplanowano przedpremierowe pokazy wystaw, indywidualne oprowadzenia kuratorskie i projekty specjalne” - mówi Zofia Koźniewska, koordynator Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. „W tym roku ze względu na wyjątkową sytuację część spotkań i oprowadzań odbyła się w trybie online, jednak już od września planowany jest powrót do kameralnych spotkań. Oprócz organizowanych przez Zachętę wystaw w drugiej połowie roku będziemy skupiać się na stałej kolekcji Zachęty – odbędzie się kilka jej pokazów i wokół nich – spotkania tylko dla naszych członków.” - dodaje.

„Z uwagi na centralną, dogodną lokalizację ZŁOTEJ 44, która znajduje się w samym sercu stolicy współpraca z Towarzystwem Zachęty Sztuk Pięknych przy Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki to świetna inicjatywa dla mieszkańców apartamentowca. Od Zachęty dzieli nas zaledwie krótki spacer. Z takiej propozycji na pewno skorzystają ci chętni, w których polu zainteresowań leżą zarówno nieruchomości jak i sztuka – to dwa popularne segmenty inwestycyjne w obecnych czasach. Zamożni Polacy coraz częściej bowiem inwestują w sztukę” – mówi Michał Skotnicki, Prezes Zarządu BBI Development SA, Prezes ZŁOTEJ 44.

Luksus obcowania ze sztuką to z pewnością pożądany element codzienności. Patronat ZŁOTEJ 44 nad Towarzystwem Zachęty Sztuk Pięknych przy Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki z pewnością przybliży społeczności mieszkańców zarówno najnowsze dzieła twórców, jak i przypomni te, które warto pamiętać. Obcowanie ze sztuką bezsprzecznie wzbogaca, uwrażliwia i pobudza wyobraźnię. Koneserzy odnajdą w niej spokój i ukojenie, a bogatsi w wiedzę łatwiej odnajdą komfort codziennego życia.

Wystawy i pokazy zaplanowane do końca roku 2020 to:

  • Monika Sosnowska — do 25 października 2020
  • Joanna Piotrowska. Zaduch — 8 września - 06 grudnia 2020
  • Żywe magazyny: Artibus — 1 października - 3 stycznia 2021
  • Rzeźba w poszukiwaniu miejsca — listopad 2020

Więcej o ZŁOTA 44

Inwestorami apartamentowca ZŁOTA 44 są BBI Development SA - spółka deweloperska notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, oraz fundusz inwestycyjny zarządzany przez AMSTAR, który nabywa, realizuje i zarządza nieruchomościami na wybranych rynkach w Europie, USA oraz innych krajach na całym świecie.

Więcej informacji na www.zlota44.com

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Niezwykły film o Tonym Haliku

Nowy film przypomina postać Tony’ego Halika – polskiego podróżnika, honorowego „białego Indianina”, nieustraszonego reportera, który realizm magiczny uprawiał w życiu i pracy.

Aneta Kyzioł
18.09.2020
Reklama