Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Rynek

Kolory wodoru

Zielony wodór zamiast węgla?

Technologia wodorowa zaczyna być stosowana w samochodach i autobusach, bo pozwala rozwiązać problem, z jakim borykają się użytkownicy pojazdów elektrycznych zasilanych z akumulatorów. Technologia wodorowa zaczyna być stosowana w samochodach i autobusach, bo pozwala rozwiązać problem, z jakim borykają się użytkownicy pojazdów elektrycznych zasilanych z akumulatorów. Getty Images
Unia Europejska, mimo pandemii, nie porzuciła planu, by do 2050 r. paliwa kopalne zastąpić energią odnawialną i zielonym wodorem. Mamy porzucić nasze czarne złoto dla wodoru? I to zielonego?
Autobus zasilany wodorowym ogniwem paliwowym.Snoopy31/Wikipedia Autobus zasilany wodorowym ogniwem paliwowym.

Polscy górnicy nie dopuszczają myśli, by węgiel miał zostać czymkolwiek zastąpiony. A już na pewno nie wodorem. Przecież węgla mamy na 200 lat i musimy go wydobyć. Zapewniał o tym górników niedawno prezydent Duda, przekonując, że nie ma powodu do niepokoju. Dziś, gdy na przykopalnianych zwałach piętrzą się góry niesprzedanego węgla, górnicy spokojni już nie są. Lista kopalń zamkniętych przez PiS jest zaskakująco długa, zważywszy, że w 2015 r. partia szła po władzę z hasłem, iż żadna kopalnia likwidowana być nie może.

Polityka 37.2020 (3278) z dnia 08.09.2020; Rynek; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "Kolory wodoru"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >