Rynek

Kuchenna rewolucja

Kuchenni rewolucjoniści

Stripsy robione przez firmę Roślinny Qurczak. Stripsy robione przez firmę Roślinny Qurczak. Roślinny Qurczak / materiały prasowe
Młodzi przedsiębiorcy wkroczyli do kuchni. Wierzą, że przez żołądek wiedzie droga do naprawy świata. Rodzi się polska branża food tech.
Start-up Frens opracował recepturę bezmięsnej karmy dla psów. Zawiera białko i tłuszcze z insektów plus warzywa.iStockphoto/Getty Images Start-up Frens opracował recepturę bezmięsnej karmy dla psów. Zawiera białko i tłuszcze z insektów plus warzywa.

Kilka lat temu Iga Czubak została weganką. Głównie z powodów etycznych, ale nie bez znaczenia była też ekologia. Bo Iga, jak wielu młodych ludzi, uświadomiła sobie, że przemysłowa hodowla zwierząt zostawia potężny ślad węglowy i wodny, nasila kryzys klimatyczny i w ogóle nie jest obojętna dla środowiska. Dlatego nie je nie tylko mięsa, ale także nabiału, jajek i miodu. Jednak rozstanie z mięsem było pewnym wyzwaniem. Szukała jego roślinnych zamienników i to nawet nie z tęsknoty za samym mięsem, bo nie tęskniła, ale z przyzwyczajenia do tradycyjnej polskiej kuchni, której królem jest panierowany kotlet z ziemniakami.

Polityka 40.2020 (3281) z dnia 29.09.2020; Rynek; s. 42
Oryginalny tytuł tekstu: "Kuchenna rewolucja"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Marzec 2021: pięć książek dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc proponujemy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
02.03.2021