Rynek

Sprzedawcy marzeń

Wizjonerzy czy naciągacze?

Elon Musk Elon Musk Reuters / Forum
Przybywa biznesmenów-wizjonerów, którzy potrafią porwać inwestorów obietnicami technologicznych cudów mających odmienić nasz świat. Nie wszystkie wizje jednak się sprawdzają.
Elizabeth HolmesReuters/Forum Elizabeth Holmes

Prostą szosą niknącą za horyzontem bezkresnej prerii, gdzieś w amerykańskim interiorze, mknie samotnie wielki ciągnik siodłowy z naczepą o zaskakująco nowoczesnej sylwetce. Zwraca uwagę brak typowej w takich pojazdach wielkiej dymiącej rury wydechowej. Bo jej nie ma. Wielki truck w barwach US Xpress, jednego z największych amerykańskich przewoźników drogowych, to Nikola One, elektryczna ciężarówka zasilana z baterii i wodorowego ogniwa paliwowego. Efektowną scenę przejazdu można dziś obejrzeć na krótkiej reklamówce producenta, firmy Nikola Corporation.

Polityka 41.2020 (3282) z dnia 06.10.2020; Rynek; s. 45
Oryginalny tytuł tekstu: "Sprzedawcy marzeń"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Doktorat prezesa Jarosława Kaczyńskiego

Po ponad 30 latach od publicznej obrony znów dostępna jest praca doktorska Jarosława Kaczyńskiego. Poszukiwano jej od lat, spekulując nawet, czy aby taka na pewno powstała, bądź czy nie zawiera treści mało dziś politycznie poprawnych.

Marek Henzler
25.06.2007