Rynek

Sprzedawcy marzeń

Wizjonerzy czy naciągacze?

Elon Musk Elon Musk Reuters / Forum
Przybywa biznesmenów-wizjonerów, którzy potrafią porwać inwestorów obietnicami technologicznych cudów mających odmienić nasz świat. Nie wszystkie wizje jednak się sprawdzają.
Elizabeth HolmesReuters/Forum Elizabeth Holmes

Prostą szosą niknącą za horyzontem bezkresnej prerii, gdzieś w amerykańskim interiorze, mknie samotnie wielki ciągnik siodłowy z naczepą o zaskakująco nowoczesnej sylwetce. Zwraca uwagę brak typowej w takich pojazdach wielkiej dymiącej rury wydechowej. Bo jej nie ma. Wielki truck w barwach US Xpress, jednego z największych amerykańskich przewoźników drogowych, to Nikola One, elektryczna ciężarówka zasilana z baterii i wodorowego ogniwa paliwowego. Efektowną scenę przejazdu można dziś obejrzeć na krótkiej reklamówce producenta, firmy Nikola Corporation.

Polityka 41.2020 (3282) z dnia 06.10.2020; Rynek; s. 45
Oryginalny tytuł tekstu: "Sprzedawcy marzeń"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021