Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Rynek

Poczuli krew

Biomedu lek na własny sukces

Biomed wyprodukował tylko 3 tys. ampułek, które dopiero będą testowane w pierwszej fazie badań klinicznych. Biomed wyprodukował tylko 3 tys. ampułek, które dopiero będą testowane w pierwszej fazie badań klinicznych. Artur Widak/NurPhoto / Getty Images
Biomed Lublin miał powody, żeby nie zajmować się osoczem krwi, przez które prawie splajtował. Teraz jednak dzięki osoczu stał się pieszczochem giełdy, która spółkę, z obrotami około 35 mln zł, wycenia już na 1,6 mld zł. Bo Biomed obiecał lek na covid.
Biomed nie zamierza inwestować, żeby „lek na covid” produkować w dużych ilościach.Getty Images Biomed nie zamierza inwestować, żeby „lek na covid” produkować w dużych ilościach.

Tę elektryzującą wiadomość Wytwórnia Surowic i Szczepionek Biomed z Lublina ogłosiła ustami senatora Prawa i Sprawiedliwości Grzegorza Czeleja, stomatologa: „Jako pierwsi na świecie mamy lek na Covid-19. Lek, który działa. Lek zawierający przeciwciała neutralizujące koronawirus. Czyli te, które zabijają wirusa SARS-CoV-2”. Żeby obietnica stała się faktem, lek musi okazać się skuteczny, bezpieczny i być produkowany w wielkich ilościach. Na razie żaden z tych warunków nie został spełniony.

Polityka 42.2020 (3283) z dnia 13.10.2020; Rynek; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "Poczuli krew"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Kancelaria adwokacka Bartosiaka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022