Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Rynek

Zielone ludziki prezesa

Energia: spór trzech

Daniel Obajtek Daniel Obajtek Artur Barbarowski / EAST NEWS
Polską energetyką rządzi dziś wielka trójka. Tworzą ją prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, prezes Grupy PGE Wojciech Dąbrowski i minister pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski. To oni mają wyprowadzić polską energetykę z epoki węgla. Dokąd ją zaprowadzą?
Wojciech DąbrowskiMaciej Jaźwiecki/Agencja Gazeta Wojciech Dąbrowski

W środę, 21 października odbyła się konferencja prasowa PGNiG. Oczywiście zdalna, jak to w czasach pandemii. Prezes spółki Jerzy Kwieciński pojawił się przed kamerą ze sporym opóźnieniem, by poinformować o podpisaniu umowy na dostawy gazu ziemnego z duńską firmą Ørsted. Od 2023 r. przez sześć lat będziemy sprowadzali z Danii 1 mld m sześc. gazu rocznie. Zakontraktowany gaz poprawi bezpieczeństwo energetyczne kraju po wygaśnięciu kontraktu z Gazpromem. Prezes nie omieszkał wspomnieć o tym, w jakiej znakomitej formie jest dziś PGNiG, największa polska spółka przemysłowa notowana na warszawskiej giełdzie.

Polityka 45.2020 (3286) z dnia 03.11.2020; Rynek; s. 43
Oryginalny tytuł tekstu: "Zielone ludziki prezesa"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021