Rynek

Lockdown dusiciel

Kogo dusi lockdown

Wśród przedsiębiorców rośnie przekonanie, że państwo w tak dramatycznej sytuacji lekceważy ich, zachowując się nieprzewidywalnie i chaotycznie. Wśród przedsiębiorców rośnie przekonanie, że państwo w tak dramatycznej sytuacji lekceważy ich, zachowując się nieprzewidywalnie i chaotycznie. Marcin Bondarowicz
W cieniu manifestacji Ogólnopolskiego Strajku Kobiet odbywają się też inne, mniej liczne, przedstawicieli branż dotkniętych pandemicznymi obostrzeniami. Jedne i drugie są protestem przeciw patriarchalnej władzy narzucającej decyzje bez jakiejkolwiek dyskusji z tymi, których one dotykają.
Resort wicepremiera Gowina to adresat petycji i apeli kolejnych branż, które padły ofiarą drugiego lockdownu.Grzegorz Krzyżewski/Forum Resort wicepremiera Gowina to adresat petycji i apeli kolejnych branż, które padły ofiarą drugiego lockdownu.

Kiedy premier Morawiecki ogłosił, że od następnego dnia wszystkie kawiarnie, restauracje, bary i puby zostają zamknięte, pod restauratorami ugięły się nogi. Był piątek, większość miała już zgromadzone zapasy surowców na nadchodzący weekend, bo wtedy jest najwięcej klientów. Tymczasem dowiedzieli się, że mają natychmiast zamknąć lokale, bo „w pomieszczeniach gastronomicznych znajduje się bardzo dużo osób na niewielkiej powierzchni. W związku z tym dochodzi do częstych zakażeń, a maseczka nie jest tam używana.

Polityka 46.2020 (3287) z dnia 08.11.2020; Rynek; s. 46
Oryginalny tytuł tekstu: "Lockdown dusiciel"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >