Rynek

Inwestycja w luksus

Materiały klienta
Wartość nieruchomości luksusowych rosła w ostatnich latach przeciętnie o 6,2% rocznie, jak wynika z danych wiodącej firmy doradczej JLL, świadczącej kompleksowe usługi na rynku nieruchomości.

JLL przeanalizowało ceny luksusowych apartamentów w Warszawie przy zastosowaniu metodologii indeksu Case-Shiller prowadzonego przez Standard & Poor’s. Sprawdzono zmiany w wartości apartamentów, porównując ceny transakcyjne osiągane dla konkretnych apartamentów na rynku wtórnym z ceną zakupu apartamentu na rynku pierwotnym począwszy od 2009 roku.

Wyjątkowa stabilność rynku

Analiza pokazała, że wartość nieruchomości luksusowych rosła w ostatnich latach przeciętnie o 6,2% rocznie. Czasem wzrost ten przekraczał nawet 10% rocznie. Mieszkania zakupione na rynku pierwotnym w 2012 roku i później zyskiwały na wartości w tempie przekraczającym 8% rocznie. Im mieszkania były nowsze, odpowiadające aktualnym trendom, tym poziom ten był wyższy. Możemy zatem mówić nie tylko o dużej stabilności rynku nieruchomości luksusowych, ale także o jego potencjale na wzrosty. Inwestycja w ten segment z pewnością obliczona jest na długofalowe zyski.

„Rynek nieruchomości luksusowych wykazuje wyjątkową stabilność i odporność na zawirowania koniunktury. Jednocześnie jest to segment niewielki. Lokale, które można zakwalifikować do tej kategorii oferowane są wyłącznie w największych polskich miastach, a ich udział w ofercie nie przekracza 1%. Wiąże się to przede wszystkim z ograniczoną dostępnością terenów inwestycyjnych pod projekty tego typu i szczególnym poziomem trudności realizacji. Wymagają one większego nakładu pracy na etapie przygotowania i zaangażowania ogromnych środków finansowych, a proces komercjalizacji przebiega inaczej i dłużej niż w przypadku standardowych inwestycji deweloperskich” mówi Paweł Sztejter, Dyrektor Działu Mieszkaniowego w JLL.

ZŁOTA 44 to apartamentowiec zaprojektowany z myślą o komforcie i zapewnieniu najwyższej jakości życia mieszkańcówMateriały klientaZŁOTA 44 to apartamentowiec zaprojektowany z myślą o komforcie i zapewnieniu najwyższej jakości życia mieszkańców

„ZŁOTA 44, jako flagowy przedstawiciel segmentu luksusowego, oferuje apartamenty o najwyższej jakości. Jak wynika z danych JLL, aż 75% wszystkich transakcji sprzedaży w segmencie nieruchomości luksusowych na rynku pierwotnym w Warszawie w trzecim kwartale 2020 roku dotyczyło apartamentów w ZŁOTEJ 44. To wielki sukces, o którym mówiliśmy tuż po zakończeniu trzeciego kwartału. A już teraz mogę dodać, że w październiku powitaliśmy kolejnych, nowych właścicieli, co nas bardzo cieszy” mówi Christopher Zeuner, Head of Europe Amstar.

Inwestycja w luksus

Co charakteryzuje prawdziwy luksus? To doskonała centralna lokalizacja, która gwarantuje bliskość najważniejszych obiektów biznesowych, edukacyjnych czy kulturalnych. To także unikatowe w skali Europy udogodnienia i najwyższej jakości materiały zastosowane do wykończenia. Prawdziwie luksusowa nieruchomość oferuje mieszkańcom holistyczne podejście do ich potrzeb, tak ważne zwłaszcza w wymagających czasach.

ZŁOTA 44 to apartamentowiec zaprojektowany z myślą o komforcie i zapewnieniu najwyższej jakości życia mieszkańców. W apartamentowcu zastosowano specjalistyczne filtry przeciwpyłowe, które pozwalają oddychać czystym powietrzem w zaciszu własnego wnętrza. Bardziej zaawansowane rozwiązania tego typu są stosowane jedynie w laboratoriach i salach operacyjnych. Każdy apartament posiada dedykowane kanały wentylacyjne i klimatyzacyjne. Dopływ powietrza z zewnątrz i przewietrzenie apartamentu jest możliwe także za sprawą uchylnych paneli okiennych. Poza filtrami wpływającymi na doskonałą jakość powietrza ZŁOTA 44 dysponuje własną stacją uzdatniania wody. Oznacza to, że w każdym apartamencie z kranu płynie woda całkowicie zdatna do picia.

W przestrzeni ósmego piętra ZŁOTEJ 44 zaprojektowano strefę sportowo-rekreacyjno-biznesowąMateriały klientaW przestrzeni ósmego piętra ZŁOTEJ 44 zaprojektowano strefę sportowo-rekreacyjno-biznesową

W przestrzeni ósmego piętra ZŁOTEJ 44 zaprojektowano strefę sportowo-rekreacyjno-biznesową. Do wyłącznej dyspozycji mieszkańców są: basen o długości 25 metrów, SPA, sala kinowa z symulatorem gry w golfa, 400 m2 taras z całorocznym jacuzzi, przestrzeń klubowa, pokój zabaw dla dzieci. Na tej ogromnej, mającej ponad 1800 m2 powierzchni, każdy znajdzie coś dla siebie. Na miłośników aktywnego wypoczynku poza basenem czeka siłownia wyposażona w świetnej jakości sprzęt, sala fitness, czy symulator gry w golfa. Potrzebę relaksu zaspokoi sauna fińska lub łaźnia parowa, a także masaż w specjalnie zaprojektowanej sali, czy sesja jogi. W organizacji zajęć z trenerem personalnym pomoże profesjonalny concierge. Ze wszystkich aktywności mieszkańcy apartamentowca skorzystają bez wychodzenia z budynku.

ZŁOTA 44 to świetne miejsce także do pracy. Apartamenty oferują wygodne układy pomieszczeń, dzięki czemu zaaranżowanie przestrzeni do spokojnej pracy z domu jest zawsze możliwe. W przypadku konieczności odbycia telekonferencji w zacisznym miejscu warto skorzystać z wyposażonej sali konferencyjnej w części wspólnej apartamentowca. Budynek zaopatrzono w szybkie łącze internetowe, niezwykle przydatne w czasach spotkań wirtualnych. Ze strefą biznesową sąsiaduje sala zabaw dla dzieci. Najmłodsi mieszkańcy apartamentowca pod okiem profesjonalisty radośnie spędzą czas, który opiekunowie przeznaczą na pracę w komfortowych warunkach.

W ofercie biura sprzedaży ZŁOTEJ 44 pozostaje już mniej niż 13 proc. apartamentów w tym dwa penthouse’y na 52. piętrze apartamentowca.

Materiał powstał przy współpracy ze Złota 44.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Jak kwarantanna odbije się na naszym zdrowiu

Siedzimy na huśtawce społecznej i politycznej. Z jednej strony dyscyplina sanitarna, z drugiej masowe manifestacje oraz bandyckie rozróby na ulicach. Chaos, bezładne poczynania władzy, jak zapowiedź tzw. narodowej kwarantanny, wzmacniają nasz niepokój.

Martyna Bunda, Ewa Wilk
21.11.2020
Reklama