Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Rynek

Galerie tracą oddech

Sklepy w galeriach: straty, długi, zwolnienia

Z powodu wiosennego lockdownu wynajmujący, czyli właściciele centrów handlowych, stracili ok. 3 mld zł. Z powodu wiosennego lockdownu wynajmujący, czyli właściciele centrów handlowych, stracili ok. 3 mld zł. Mirosław Gryń / Polityka
Po drugim lockdownie sklepy w galeriach i centrach handlowych mogą się nie podnieść. Do zwolnień pracowników dojdzie jeszcze przed świętami.
W Polsce jest około pół tysiąca centrów handlowych i pracuje w nich prawie pół miliona osób.PantherMedia W Polsce jest około pół tysiąca centrów handlowych i pracuje w nich prawie pół miliona osób.

Łódzka galeria Sukcesja pięć lat temu wystartowała z pompą. Ochroniarze ze zdziwieniem patrzyli, jak przez uchylone drzwi do galerii wpada tłum i rozbiega po sklepach. Później jednak było kilka awarii, których usunięcie generowało milionowe koszty. Najlepsi najemcy zaczęli uciekać do konkurentów. A jeszcze później przyszła pandemia i Sukcesję dobiła ostatecznie. Pracę tracą wszyscy, którzy w galerii mieli swoje biznesy i którzy w niej pracowali. Łódzka galeria jest prawdopodobnie pierwszą w Polsce, która w czasie pandemii trafiła pod młotek.

Polityka 47.2020 (3288) z dnia 17.11.2020; Rynek; s. 44
Oryginalny tytuł tekstu: "Galerie tracą oddech"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >