Rynek

Galerie tracą oddech

Sklepy w galeriach: straty, długi, zwolnienia

Z powodu wiosennego lockdownu wynajmujący, czyli właściciele centrów handlowych, stracili ok. 3 mld zł. Z powodu wiosennego lockdownu wynajmujący, czyli właściciele centrów handlowych, stracili ok. 3 mld zł. Mirosław Gryń / Polityka
Po drugim lockdownie sklepy w galeriach i centrach handlowych mogą się nie podnieść. Do zwolnień pracowników dojdzie jeszcze przed świętami.
W Polsce jest około pół tysiąca centrów handlowych i pracuje w nich prawie pół miliona osób.PantherMedia W Polsce jest około pół tysiąca centrów handlowych i pracuje w nich prawie pół miliona osób.

Łódzka galeria Sukcesja pięć lat temu wystartowała z pompą. Ochroniarze ze zdziwieniem patrzyli, jak przez uchylone drzwi do galerii wpada tłum i rozbiega po sklepach. Później jednak było kilka awarii, których usunięcie generowało milionowe koszty. Najlepsi najemcy zaczęli uciekać do konkurentów. A jeszcze później przyszła pandemia i Sukcesję dobiła ostatecznie. Pracę tracą wszyscy, którzy w galerii mieli swoje biznesy i którzy w niej pracowali. Łódzka galeria jest prawdopodobnie pierwszą w Polsce, która w czasie pandemii trafiła pod młotek.

Polityka 47.2020 (3288) z dnia 17.11.2020; Rynek; s. 44
Oryginalny tytuł tekstu: "Galerie tracą oddech"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Uzbrojenie na nową wojnę

Po latach wojowania z terroryzmem USA szykują się do starcia z równorzędnym przeciwnikiem. Czy nowe systemy uzbrojenia sprawią, że potencjalny konflikt zbrojny między mocarstwami będzie niewidzialną wojną nowoczesnych urządzeń?

Przemysław Ziemacki
26.10.2021