Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Rynek

Nowe wyzwania na trudne czasy

Getty Images
iStockphoto/Getty Images

Odpowiedzialne praktyki zarządcze i szybka reakcja na szanse oraz zagrożenia stają się obecnie kwestią o strategicznym znaczeniu dla większości firm. Inwestorzy, właściciele, kredytodawcy, klienci oraz pozostali interesariusze oczekują, że przedsiębiorstwa będą nie tylko przynosić zyski, ale także tworzyć wartość dodaną dla społeczeństwa.

Na samym początku pandemii Covid-19 i w obliczu zbliżającego się spowolnienia gospodarczego wiele firm musiało zweryfikować swoje plany. Stanęły przed dylematem, czy powinny skoncentrować się wyłącznie na prowadzeniu biznesu, utrzymaniu produkcji i sprzedaży, czy też nadal działać odpowiedzialnie, zgodnie z przyjętymi wcześniej strategiami, włączając się w rozwiązywanie problemów społecznych i klimatycznych.

Polityka 47.2020 (3288) z dnia 17.11.2020; Raport CSR; s. 47
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022