Rynek

Kod bez dostępu

Jak firmy eventowe walczą o przetrwanie

Robert Sowa Robert Sowa Krzysztof Kuczyk / Forum
Firmy organizujące imprezy są w stanie przymusowego zamrożenia od połowy marca. Zarabiają mało albo nic. Mimo to pod koniec listopada rząd uznał, że już nie otrzymają pomocy państwa. Mają niewłaściwy numer statystyczny.
Marek PosłusznyKrzysztof Sawicki Marek Posłuszny

W ogóle pieniędzy na wsparcie gospodarki jest mniej niż na wiosnę: zaledwie 35 mld zł. Paweł Tyszkiewicz, prezes Stowarzyszenia Agencji Reklamowych (SAR), które zrzesza także tzw. firmy eventowe (polska nazwa „przemysł spotkań” słabo się przyjęła), rozumie, że wsparcie państwa powinno być kierowane do najbardziej potrzebujących. Czyli do tych, których go właśnie pozbawiono, przychody z imprez spadły o 60 do nawet 90 proc. Żadnych masowych spotkań, festiwali ani koncertów organizować nie wolno.

Polityka 50.2020 (3291) z dnia 08.12.2020; Rynek; s. 46
Oryginalny tytuł tekstu: "Kod bez dostępu"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Szkoła bardzo szkodzi. Uczniom, demokracji, światu

Rozmowa z dr. Mikołajem Marcelą o fatalnych skutkach kultywowania XIX-wiecznej formuły szkoły, wychowywaniu do autorytaryzmu i o tym, jak można to zmienić.

Jacek Żakowski
18.09.2021