„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Rynek

Maskarada

Maseczki pseudoochronne

Niefrasobliwość rządu odnośnie do środków ochrony przed wirusem widać od początku pandemii. Niefrasobliwość rządu odnośnie do środków ochrony przed wirusem widać od początku pandemii. Max Skorwider
Czy to bal maskowy, czy raczej taniec śmierci? Rząd każe nam nosić maseczki, ale już nie dba o to, co trafia na rynek. Czy maseczki sprzedawane w aptekach i sklepach naprawdę nas chronią?

Sytuację, jaka jest, opisuje krótko Grzegorz Kaleta z polskiej firmy Pro-Mask produkującej maski medyczne dla lekarzy. – Premier Morawiecki nosi maseczkę „KN”, która w Unii nie jest dopuszczona do użytkowania. Premier, a także prezydent, chodzą w maskach z wytłoczonym napisem „KN95”. To oznaczenie norm chińskich, a nie europejskich. Naprawdę nikt, żadne służby sanitarne, tego nie widzi?

CE, czyli China Export

Takie maski z chińskim oznaczeniem KN można kupić w całym kraju.

Polityka 3.2021 (3295) z dnia 12.01.2021; Rynek; s. 36
Oryginalny tytuł tekstu: "Maskarada"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021