Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Rynek

Narodowy Plan dla Swoich. Szczepienia się sypią

Rejestracja do szczepień na covid-19 w Szczecinie Rejestracja do szczepień na covid-19 w Szczecinie Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta
Przeciw covid-19 zaszczepiono prawie 500 tys. osób, ale tak w zasadzie – nie wiadomo, kogo naprawdę. Narodowy Program Szczepień, który zakładał, że najpierw zaszczepieni zostaną medycy, a potem seniorzy 80 plus, okazuje się fikcją.

W pierwszej kolejności szczepią się bowiem ci, którzy dokładnie wiedzą, w którym miejscu system jest dziurawy. Politycy zadbali też, żeby odporność na wirusa uzyskały grupy, które służą władzy. Coraz częściej ludzie mówią temu „dość!”.

Czytaj także: Komu szczepionka? Jak powinna działać sprawiedliwa kolejka

Lekarze i pielęgniarki wciąż czekają

Nie kwestionowaliśmy faktu, że najpierw trzeba zaszczepić pielęgniarki, lekarzy i ratowników, którzy mają bezpośredni kontakt z chorymi.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021