Rynek

Obajtkowa Nemezis. Ulubiony prezes prezesa ma powód do niepokoju?

Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen i bohater kolejnej afery taśmowej Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen i bohater kolejnej afery taśmowej Tomasz Golab / Forum
Daniel Obajtek jest czujny i podejrzliwy. Wie, że ma wielu wrogów i to nie w Koalicji Obywatelskiej. Każdy zachwyt Jarosława Kaczyńskiego nad jego geniuszem powoduje, że akolitom szefa PiS rośnie gula. Bo Obajtek dziś rzeczywiście wszystko może.

Im wyżej wchodzisz, tym bardziej wystawiasz niedyskretną część ciała, w którą możesz dostać kopniaka – mówi stare powiedzenie. Daniel „wszystko mogę” Obajtek, prezes PKN Orlen, menedżer naftowy, wydawca prasowy, Człowiek Wolności tygodnika „Sieci” i odkrycie biznesowe prezesa Kaczyńskiego, przekonuje się o tym nie pierwszy raz.

 • Daniel Obajtek
 • PiS
 • Reklama

  Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

  Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
  By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

  Informacja o RODO

  Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

  Czytaj także

  Kraj

  Szkoła bardzo szkodzi. Uczniom, demokracji, światu

  Rozmowa z dr. Mikołajem Marcelą o fatalnych skutkach kultywowania XIX-wiecznej formuły szkoły, wychowywaniu do autorytaryzmu i o tym, jak można to zmienić.

  Jacek Żakowski
  18.09.2021