„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Rynek

Koniec złudzeń. Ceny prądu rosną i taniej nie będzie

Ceny prądu rosną i taniej nie będzie. Ceny prądu rosną i taniej nie będzie. Robert Wiedemann / Unsplash
Sorry, taką mamy energetykę. Jeśli nie zrobiliśmy nic, by odejść od węgla, to rosnące ceny uprawnień do emisji CO2 i konieczność utrzymywania górnictwa nas zabijają.

Polacy, koniec złudzeń. Rekompensat z tytułu podwyżek cen prądu w tym roku nie będzie. Zdradził to w Radiu ZET rzecznik rządu Piotr Müller, a były minister byłego Ministerstwa Energii Krzysztof Tchórzewski w brawurowy sposób uzasadnił. Okazuje się, że wprawdzie ceny prądu idą w górę, ale Polacy bogacą się szybciej, więc w sumie energia tanieje, choć na rachunkach kwoty są coraz wyższe. A kto się dostatecznie nie wzbogacił, dostanie pomoc w ramach walki z ubóstwem energetycznym.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Wymarsz z religii

W szkołach średnich, w dużych miastach, uczestniczący w lekcjach religii to już mniejszość. Topniejąca z roku na rok.

Joanna Podgórska
01.12.2021