Rynek

Nowoczesne systemy rynnowe od Galeco – rynny kwadratowe i rynny ukryte

Dom na wzgórzu – Galeco BEZOKAPOWY Dom na wzgórzu – Galeco BEZOKAPOWY mat. pr.
Tradycyjne rynny półokrągłe choć nadal popularne, coraz częściej zastępowane są kwadratowym orynnowaniem z tworzywa pvc lub stali. Obecnie trendem w dziedzinie odwodnienia dachów jest minimalizm i geometria, a modę tę wykreował polski producent systemów rynnowych – firma Galeco, która w swojej ofercie posiada nowoczesne rynny i rury spustowe o przekroju kwadratu. Takie rozwiązania podkreślają indywidualizm domów bez okapu i wyjątkowość budynków, których wyróżnikiem są dachy płaskie.

Firma Galeco od ponad 20 lat jest producentem systemów rynnowych oraz rozwiązań przeznaczonych do odprowadzania wody deszczowej. Od niedawna w asortymencie tego producenta znaleźć można nowoczesne rynny kwadratowe, wykonane zarówno z tworzywa pvc, jak i ze stali. W krótkim czasie produkty te znalazły rzeszę swoich zwolenników, którzy docenili ich nowatorską i oryginalną formę, a także zwiększoną wydajność i zaskakującą trwałość.

Dom z rynną Galeco STAL2 (Back)mat. pr.Dom z rynną Galeco STAL2 (Back)

Systemy rynnowe do kwadratu

Rynny kwadratowe, zarówno Galeco STAL2, jak i Galeco PVC2 – to prawdziwa rewolucja w dziedzinie odwodnienia dachów. Elementy tego rodzaju orynnowania cechuje kwadratowy przekrój rynien i rur spustowych, co nadaje budynkowi niezwykle nowoczesny charakter. Dodatkowo istnieje możliwość przesłonięcia poziomu rynnowego maskownicą podsufitkową, co zapewnia jednolite i gładkie wykończenie okapu domu. Dzięki temu żaden z elementów wykończeniowych nie zaburza harmonii prostej bryły. Zbliżone kształtem rynny kwadratowe pvc i stalowe, posiadają odmienne właściwości, zależne od materiału z jakiego zostały wykonane. Rynny ze stali są niezwykle odporne na skrajne temperatury, natomiast rynny PVC cechuje większa odporność na uszkodzenia mechaniczne, takie jak zarysowania czy uderzenia.

Domek – Galeco BEZOKAPOWYmat. pr.Domek – Galeco BEZOKAPOWY

Niewidoczne odwodnienie dachu

Na nowoczesnych budynkach coraz częściej spotkać można dachy płaskie – o zerowym lub kilkustopniowym spadku. Niejednokrotnie pełnią one dodatkową funkcję tarasu lub niecodziennego ogrodu i zazieleniają przestrzeń miejską. Ten typ budynków wymaga specjalnego systemu odwadniania, który również znaleźć można w asortymencie Galeco. Oferta obejmuje sety, w których skład wchodzą trzy główne elementy: wpusty dachowe, rury kanalizacyjne oraz specjalne adaptery. Dzięki tym ostatnim, system można intuicyjnie łączyć z rynnami kwadratowymi Galeco STAL2 i ukrytymi pod elewacją Galeco BEZOKAPOWY. Galeco DACHY PŁASKIE to prawdziwa innowacja na rynku również ze względu na swój modułowy charakter. Zaprojektowane przez Galeco gotowe sety są gwarantem właściwego dopasowania poszczególnych komponentów, a co za tym idzie - minimalizują do zera ryzyko przeciekania i zapewniają całkowitą szczelność całego systemu odprowadzania wody deszczowej. Innym, świeżym trendem w dzisiejszym budownictwie są tzw. „nowoczesne stodoły”, czyli domy bezokapowe. Z myślą o projektach tego typu powstał system Galeco BEZOKAPOWY, przy wykorzystaniu którego rynny i rury spustowe zostają ukryte w warstwie ocieplenia budynku.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Wyrzucona ze szkoły za poglądy. Gdzie się podziało katolickie miłosierdzie?

17-letnią działaczkę Młodej Lewicy relegowano tuż przed klasyfikacją, dzień po wezwaniu na przesłuchanie w sprawie rzekomej organizacji Strajków Kobiet. Jak ma zaliczyć rok szkolny – dyrekcja nie raczyła poinformować.

Mateusz Witczak
05.05.2021
Reklama