Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Rynek

Palenie pieniędzmi

Energetyka: przepalane pieniądze

Na razie węglowy biznes jeszcze jakoś się kręci, bo bez elektrowni węglowych bilans mocy by się nie dopiął. Na razie węglowy biznes jeszcze jakoś się kręci, bo bez elektrowni węglowych bilans mocy by się nie dopiął. Taida Tarabula / Forum
Powstanie nowy koncern energetyczny – Narodowa Agencja Bezpieczeństwa Energetycznego – która wykupi wszystkie polskie elektrownie na węgiel. Przez lata będzie produkować prąd oraz miliardowe straty, które pokryjemy z naszych podatków. A wszystko rzekomo w trosce o klimat.
Elektrownie na węgiel kamienny i brunatny stają się dla spółek elektroenergetycznych coraz większym balastem. Problemem są banki, które nie chcą finansować inwestycji węglowych.Łukasz Rayski Elektrownie na węgiel kamienny i brunatny stają się dla spółek elektroenergetycznych coraz większym balastem. Problemem są banki, które nie chcą finansować inwestycji węglowych.

Prezydent Andrzej Duda skorzystał ze sprawdzonej recepty Alfreda Hitchcocka – najpierw trzęsienie ziemi, a potem napięcie rośnie. Podczas kwietniowego szczytu klimatycznego online zorganizowanego przez prezydenta USA Joe Bidena zaczął tak: „Polska odgrywa bardzo aktywną rolę w globalnej polityce klimatycznej”. Celem konferencji było mobilizowanie państw, których gospodarki emitują do atmosfery najwięcej CO2, by bardziej angażowały się w obronę planety przed grożącą jej katastrofą klimatyczną.

Polityka 19.2021 (3311) z dnia 04.05.2021; Rynek; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "Palenie pieniędzmi"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >