Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Rynek

W PKO BP koniec epoki jagiellońskiej. Teraz czasy sasińskie

Prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło Prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło Andrzej Hulimka / Forum
Prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło musi pożegnać się ze stanowiskiem, tak zdecydowała Nowogrodzka. Kończy się blisko 12-letni, ważny dla banku, czas jego rządów.
Wszyscy zastanawiają się, kto zostanie nowym prezesem PKO BP.Getty Images Wszyscy zastanawiają się, kto zostanie nowym prezesem PKO BP.

Kiedy 11 maja, po porannym posiedzeniu zarządu PKO BP, z centrali banku wyszedł lakoniczny komunikat o tym, że „Pan Zbigniew Jagiełło złożył (...) rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu Banku”, pierwsza zareagowała giełda. Akcje banku pikowały. Błyskawicznie spadki doszły do 5 proc., dzień skończył się ponad 8-proc. utratą ich wartości. Analitycy szybko przeliczają – wartość PKO BP zmalała o 3 mld zł. Na tyle prezesa wycenili giełdowi inwestorzy. Następnego dnia akcje nadal traciły, ale już wolniej.

Polityka 21.2021 (3313) z dnia 18.05.2021; Rynek; s. 50
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Arabowie szukają mistrzów

Siła nauki arabskiej w okresie klasycznym to otwartość na zmiany, ale też zwykła ciekawość świata.

Mateusz Wilk
06.05.2014