Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Rynek

Życie w abonamencie

Efekt Netflixa, czyli życie w abonamencie

Klientów do subskrypcji trudno się zdobywa, ale łatwo traci. Trzeba bardzo uważać, bo niezadowoleni klienci za pośrednictwem mediów społecznościowych niejedną firmę zmietli już z rynku. Klientów do subskrypcji trudno się zdobywa, ale łatwo traci. Trzeba bardzo uważać, bo niezadowoleni klienci za pośrednictwem mediów społecznościowych niejedną firmę zmietli już z rynku. Marek Kwiatkowski
Netflix stał się globalnym rozrywkowym potentatem. Wypromował także nowy model biznesowy – subskrypcje. W Polsce właśnie rusza pierwszy netflixowy bank. Metody subskrypcji wypróbowują dostawcy odzieży, win, żywności i inni.
Jedna z anegdot mówi, że twórca Netflixa Reed Hastings postanowił założyć serwis z zemsty, gdy sieć wypożyczalni wideo Blockbuster obciążyła go karą 40 dol. za nieoddanie filmu na czas. Zemsta była okrutna, bo wkrótce Blockbuster zbankrutował.Edgard Garrido/Reuters/Forum Jedna z anegdot mówi, że twórca Netflixa Reed Hastings postanowił założyć serwis z zemsty, gdy sieć wypożyczalni wideo Blockbuster obciążyła go karą 40 dol. za nieoddanie filmu na czas. Zemsta była okrutna, bo wkrótce Blockbuster zbankrutował.

Aion Bank, formalnie rzecz biorąc, jest bankiem belgijskim. Całkowicie cyfrowy, jest już dostępny w 16 europejskich krajach. Siedziba banku mieści się w Brukseli, a on sam działa na podstawie belgijskiej licencji bankowej. Jednak nazwisko prezesa brzmi znajomo. Wojciech Sobieraj to przecież twórca i wieloletni prezes Alior Banku. Zyskał sławę biznesowego wirtuoza, gdy w środku światowego kryzysu finansowego zdołał skutecznie wprowadzić na polski rynek nowy bank, przechodząc od fazy start-upu do gracza zdolnego przejmować inne banki.

Polityka 28.2021 (3320) z dnia 06.07.2021; Rynek; s. 46
Oryginalny tytuł tekstu: "Życie w abonamencie"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >