Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Rynek

Modlin last minute

Koniec lotniska w Modlinie?

Dla samorządowców sprawa jest jasna. Strona rządowa chce Modlin po prostu wykończyć. Dla samorządowców sprawa jest jasna. Strona rządowa chce Modlin po prostu wykończyć. Getty Images
Popularne lotnisko koło stolicy może zbankrutować już zimą, jeśli nie znajdą się dodatkowe pieniądze. Winna nie będzie pandemia, tylko długa wojna rządu z samorządem.
Upadek Modlina byłby stratą dla pasażerów z całej północno-wschodniej Polski.Mateusz Włodarczyk/Forum Upadek Modlina byłby stratą dla pasażerów z całej północno-wschodniej Polski.

Na razie sezon letni w pełni. Liczba połączeń nie jest jeszcze tak duża jak przed pandemią, ale w lipcu i sierpniu Modlin ma obsłużyć 70 proc. pasażerów w porównaniu z dobrym dla lotnictwa 2019 r. W lotach do Grecji, Włoch czy Hiszpanii można dziś przebierać. Wróciło już wiele połączeń zawieszonych na czas pandemii i tylko oferta do Wielkiej Brytanii pozostaje uboga. To akurat nie dziwi, bo wyjazd na Wyspy wiąże się z licznymi testami i kwarantanną, także dla zaszczepionych.

Pozornie zatem Modlin wraca do normalności.

Polityka 31.2021 (3323) z dnia 27.07.2021; Rynek; s. 42
Oryginalny tytuł tekstu: "Modlin last minute"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >