Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Rynek

Odjazd zamiast odlotu

Nowy pociąg do pociągów

Linie lotnicze starają się podkreślać chęć współpracy z kolejami. Linie lotnicze starają się podkreślać chęć współpracy z kolejami. Marek Sobczak
Droższe bilety lotnicze, koniec latania na krótszych trasach, renesans nocnych pociągów. Takie zmiany w podróżach po Europie mają pomóc w walce z ociepleniem. Ale co na to pasażerowie?
Młodzi widzą w pociągach sensowną alternatywę dla samolotu. Nie tylko z powodu ekologicznej przewagi, ale i mniejszych wydatków na wakacje.Robert Neumann/Forum Młodzi widzą w pociągach sensowną alternatywę dla samolotu. Nie tylko z powodu ekologicznej przewagi, ale i mniejszych wydatków na wakacje.

Kiedy bilet lotniczy jest za tani? To pozornie absurdalne pytanie wzbudza w Europie coraz większe emocje. Kilka miesięcy temu austriacki rząd zaproponował, żeby europejskie przeloty nie mogły kosztować mniej niż ok. 40 euro od osoby w jedną stronę. Na razie propozycja nie weszła w życie, nie wiadomo też, czy jest zgodna z unijnym prawem. Jednak austriaccy Zieloni, którzy współrządzą krajem, nalegają, żeby cena biletu nie była niższa niż obowiązkowe opłaty lotniskowe i podatki nakładane na przewoźników.

Polityka 34.2021 (3326) z dnia 17.08.2021; Rynek; s. 45
Oryginalny tytuł tekstu: "Odjazd zamiast odlotu"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >