Rynek

Jak wybrać właściwe biuro nieruchomości?

Materiały klienta
Zakup lub sprzedaż mieszkania to wydarzenie, które wywołuje wiele emocji. Stają przed nim zarówno młodzi ludzie szukający pierwszego mieszkania jak i starsi zmieniający swoje życie.

Jak zabrać się za sprzedaż i czy lepiej zrobić to bezpośrednio, czy z pomocą biura? A jeśli z pomocą biura, to jak wybrać właściwe?

Jak pracuje biuro nieruchomości?

W biurze nieruchomości zatrudnieni są specjaliści, którzy znają rynek od podszewki. Przynajmniej w teorii, bo w praktyce bywa z tym różnie i należy pamiętać o tym, że jest to zawód nieregulowany w żaden sposób. Możemy trafić zarówno na studenta, który jest pierwszy dzień w pracy, jak i osobę z wieloletnim doświadczeniem, która na swoim koncie ma już kilkaset transakcji.

Niektórzy mogą wstrzymywać się ze współpracą z biurem nieruchomości z uwagi na wyobrażenie o dużych prowizjach i niepotrzebnych kosztach. Często jednak szczególnie w przypadku trudniejszych do sprzedania nieruchomości warto przekalkulować sobie, ile będzie kosztowało nas dalsze utrzymywanie nieruchomości zamiast jej szybkiej sprzedaży. Może okazać się, że lepiej będzie nawiązać kontakt z biurem i otrzymać szybką propozycję kupna niż szukać klienta na własną rękę, co może przedłużyć się do kilku miesięcy i więcej. Rozsądnie oddelegowanie zadania i powierzenie sprzedaży w biurze nieruchomości może sprawić, że pozbędziemy się problemu w przypadku niechcianej nieruchomości przy minimalnym zaangażowaniu. Jedną z firm, dzięki która daje możliwość sprawnej i wygodnej sprzedaży jest KupujemyM.pl. Wystarczy uzupełnić krótki formularz na stronie i w ciągu 1 dnia otrzymamy konkretną ofertę na zakup naszej nieruchomości.

Jak wybrać najlepsze biuro nieruchomości?

Najlepiej współpracować z biurem nieruchomości, które zagwarantuje nam skuteczną sprzedaż nieruchomości w określonym czasie. Wtedy mamy gwarancję, że nasz cel zostanie zrealizowany. Niestety często zdarza się tak, że na początku jest wiele obietnic i entuzjazmu ze strony agentów, natomiast później nie przynosi to pożądanych efektów, a my przez wiele miesięcy zostajemy z niesprzedaną nieruchomością. Gwarancja sprzedaży w ustalonym terminie jest bardzo ważna, aby móc zaplanować sobie dalsze kroki np. kupno innego mieszkania czy wyprowadzkę z wynajmowanego lokum. Dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzimy czas i będziemy mogli przeznaczyć go na efektywniejsze zajęcia.

Chcąc sprzedać mieszkanie lub inną nieruchomość w sposób wygodny i bardzo szybki, warto wejść na stronę https://kupujemym.pl/. Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy, jak sprawnie można w ten sposób przeprowadzić transakcje sprzedaży nieruchomości, która kojarzy nam się z długim i uciążliwym procesem. Metoda sprzedaży poprzez skup nieruchomości KupujemyM.pl zdobywa coraz większą popularność w naszym kraju, ponieważ daje możliwość szybkiej i bezproblemowej transakcji z natychmiastową wpłatą na konto, za cenę niewiele niższą od rynkowej.

Materiał przygotowany przez KupujemyM.pl

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Domy dla bezdomnych

Efekty programu „najpierw mieszkanie” obalają mit, że jeśli pozostawi się bezdomnych na ulicy bez wsparcia, to i tak jakoś sobie poradzą, a zaoszczędzi się przy tym publiczne pieniądze. Nic bardziej mylnego.

Zbigniew Borek
28.09.2021
Reklama