Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Rynek

Kalkulator lokatora

Podatkowe pomysły rządu ugodzą w wynajem mieszkań

Najemcy niekoniecznie patrzą z optymizmem w przyszłość. Najemcy niekoniecznie patrzą z optymizmem w przyszłość. Marek Sobczak
Wynajmujący krótko cieszyli się z niższych czynszów w pandemii. Teraz zapłacą za podatkowe pomysły rządu i szaleństwo na rynku nieruchomości.
Im wyższe kwoty płacone za nieruchomości dzisiaj, tym większa groźba podwyżek czynszów jutro.fanatazista/PantherMedia Im wyższe kwoty płacone za nieruchomości dzisiaj, tym większa groźba podwyżek czynszów jutro.

Powrót do normalności – mimo wariantu delta i narastającej czwartej fali zakażeń – raczej cieszy większość Polaków. Jednak w tej grupie niekoniecznie są najemcy mieszkań, zwłaszcza w dużych miastach. Oni akurat należą do raczej wąskiego grona osób, które dzięki pandemii odniosły konkretne korzyści. Gdy zabrakło studentów i turystów, nagle okazało się, że liczba wolnych lokali jest większa niż chętnych na ich wynajem. Szczególnie widoczne było to zjawisko w Warszawie i Krakowie, gdzie przerażeni właściciele mieszkań przerobionych na wakacyjne apartamenty zaczęli szukać zwyczajnych najemców.

Polityka 39.2021 (3331) z dnia 21.09.2021; Rynek; s. 44
Oryginalny tytuł tekstu: "Kalkulator lokatora"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >