Rynek

Frankowicze walczą o swoje

Pod hasłem kredytów frankowych kryje się bardzo wiele różnych rodzajów umów zawieranych przez klientów z bankami. Pod hasłem kredytów frankowych kryje się bardzo wiele różnych rodzajów umów zawieranych przez klientów z bankami. Shutterstock
Im więcej korzystnych wyroków dla klientów, tym szybciej rośnie liczba procesów przeciw bankom, które udzielały kiedyś kredytów frankowych. Jednak pozew trzeba dobrze przygotować i liczyć się z kilkuletnim postępowaniem.
Dzisiaj podstawowy cel walki przed sądem to unieważnienie całej umowy kredytowej.Mateusz Włodarczyk/Forum Dzisiaj podstawowy cel walki przed sądem to unieważnienie całej umowy kredytowej.

Spłacający kredyty hipoteczne zaciągnięte kilkanaście lat temu w szwajcarskiej walucie coraz częściej decydują się na sądową walkę z bankami. Żądają unieważnienia umów zawartych kilkanaście lat temu i nierzadko wygrywają, chociaż postępowania trwają coraz dłużej. Niektóre banki zaczynają swoim klientom proponować ugody, ale na bardzo różnych, niekoniecznie korzystnych, warunkach. Inne instytucje finansowe do żadnych ustępstw nadal nie są skłonne, mimo że pozywający mają dziś duże szanse na zwycięstwo.

Polityka 39.2021 (3331) z dnia 21.09.2021; Poradnik frankowicza; s. 50
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021