Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Rynek

Frankowicze walczą o swoje

Pod hasłem kredytów frankowych kryje się bardzo wiele różnych rodzajów umów zawieranych przez klientów z bankami. Pod hasłem kredytów frankowych kryje się bardzo wiele różnych rodzajów umów zawieranych przez klientów z bankami. Shutterstock
Im więcej korzystnych wyroków dla klientów, tym szybciej rośnie liczba procesów przeciw bankom, które udzielały kiedyś kredytów frankowych. Jednak pozew trzeba dobrze przygotować i liczyć się z kilkuletnim postępowaniem.
Dzisiaj podstawowy cel walki przed sądem to unieważnienie całej umowy kredytowej.Mateusz Włodarczyk/Forum Dzisiaj podstawowy cel walki przed sądem to unieważnienie całej umowy kredytowej.

Spłacający kredyty hipoteczne zaciągnięte kilkanaście lat temu w szwajcarskiej walucie coraz częściej decydują się na sądową walkę z bankami. Żądają unieważnienia umów zawartych kilkanaście lat temu i nierzadko wygrywają, chociaż postępowania trwają coraz dłużej. Niektóre banki zaczynają swoim klientom proponować ugody, ale na bardzo różnych, niekoniecznie korzystnych, warunkach. Inne instytucje finansowe do żadnych ustępstw nadal nie są skłonne, mimo że pozywający mają dziś duże szanse na zwycięstwo.

Polityka 39.2021 (3331) z dnia 21.09.2021; Poradnik frankowicza; s. 50
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >