Rynek

Podnieś wartość inwestycji ze styropianami marki Austrotherm

Austrotherm Austrotherm mat. pr.
Austrotherm Premium czy Therma? Wybór należy do Ciebie!

Styropian jest najbardziej popularnym i najczęściej stosowanym w Polsce materiałem termoizolacyjnym. Zadecydowała o tym uniwersalność płyt, a konkretnie różnorodność i trwałość bardzo dobrych właściwości fizyko-mechanicznych tego materiału, pozwalająca na zastosowanie styropianu do kompleksowej izolacji termicznej budynku. Bardzo dobre właściwości płyt styropianowych pozwalają na ich zastosowanie do ocieplenia wszystkich elementów budynku, tj. fundamentów, podłóg na gruncie, ścian zewnętrznych, dachów i stropów.

Austrotherm Premiummat. pr.Austrotherm Premium

Wydawać by się mogło, że każda płyta styropianowa jest taka sama i nie jest istotne, co zostanie użyte na budowie. Niestety takie przekonanie może doprowadzić do sytuacji, w której nawet najlepszy projekt, zakładający bardzo dobre standardy pod kątem funkcjonalności oraz wykonania, może stać się sporym kłopotem zarówno dla użytkowników, jak i dewelopera, który udzielił gwarancji na rozwiązania przyjęte w sprzedanych lokalach.

Styropian to materiał, który zostaje zabudowany w różnych systemach i układach warstw. Nie widać go na zewnątrz, gdy obiekt jest już użytkowany, dlatego należy pamiętać, że w razie konieczności nie da się go szybko i bez problemu wymienić, jak żarówkę w lampie. W związku z tym niesłychanie ważna jest jakość styropianu, którym zdecydujemy się ocieplić dom. Problemy związane z usunięciem wad wynikających ze złej jakości zabudowanego materiału, to olbrzymi problem, generujący nie tylko spory kłopot dla użytkownika, ale również ogromne, dodatkowe koszty. Najprostszym sposobem, aby sprawdzić jakość produktu jest zważenie paczki i odniesienie tej wagi do gęstości, jaką podaje producent.

Austrotherm EPS – Fassada Thermamat. pr.Austrotherm EPS – Fassada Therma

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się styropiany z dodatkiem grafitu, charakteryzujące się doskonałym współczynnikiem przewodzenia ciepła lambda, mieszczącym się w przedziale od 0,031 – 0,033 [W/mK]. Szare płyty styropianowe mają zdecydowanie lepszą (czyli niższą) wartość współczynnika przewodzenia ciepła λ niż standardowe białe płyty styropianowe. Zestawiając ten parametr z grubością płyty, otrzymujemy tzw. opór cieplny warstwy izolacji, który jest najbliższy określeniu „cieplejszy”. Przekładając to na budowlaną rzeczywistość, porównując szarą płytę o λD≤ 0,031 W/mK z białą płytą styropianową o λD≤ 0,045 W/mK o tych samych grubościach, tą „cieplejszą” czyli o zdecydowanie większym oporze cieplnym będzie płyta szara. Różnica w izolacyjności termicznej tych płyt może wynosić ponad 30%.

Cena materiału o lepszych parametrach fizyko-chemicznych jest odpowiednio wyższa. Jednakże mając na uwadze mniejszą grubość płyt, a co za tym idzie znacznie mniejszą ilość produktu, który musimy zakupić oraz wspomniane już wcześniej dodatkowe atuty, okazuje się, iż bilans kosztów świadczy na korzyść płyt Austrotherm EPS Fassada Premium lub Austrotherm EPS Fassada Therma. Ponadto ocena ich efektywności ekologicznej jest wyraźnie lepsza od innych materiałów termoizolacyjnych.

Materiał przygotowany przez Austrotherm

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną