Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Rynek

Gdzie się podziały nasze pieniądze?

Polski (bez)Ład: kto i ile straci na podatkowej rewolucji Morawieckiego

Tak skomplikowanej i chaotycznej reformy podatkowej jeszcze w Polsce nie było. Tak skomplikowanej i chaotycznej reformy podatkowej jeszcze w Polsce nie było. Bartek Kiełbowicz
Kto w styczniu niespodziewanie dostał niższą niż dotąd pensję, zapewne wpadł w jedną z wielu pułapek Polskiego Ładu. Dobra wiadomość jest taka, że utraconą kwotę najczęściej da się jeszcze odzyskać. Ta zła: dopiero za ponad rok, po rozliczeniu PIT.
Patryk Sroczyński

Jako pierwsi podnieśli alarm nauczyciele i służby mundurowe, bo dostają pensje na początku miesiąca i już widzą na swoich kontach mniej pieniędzy, niż się spodziewali. Podobne problemy dotkną też w styczniu pracowników innych branż, którzy według rządu na Polskim Ładzie mieli zyskać, albo przynajmniej nie stracić. Zdaniem rządzących polityków to wszystko oczywiście tylko nieporozumienia albo wręcz informacje kłamliwe. Jednak i PiS wydaje się być w swej narracji zagubiony, bo gdy minister edukacji twierdzi, że żadnych strat nauczyciele nie ponoszą, resort finansów obiecuje zmiany w przepisach, a rzecznik rządu zapowiada wyrównanie ubytków w lutym i… przeprasza za zamieszanie.

Polityka 3.2022 (3346) z dnia 11.01.2022; Rynek; s. 41
Oryginalny tytuł tekstu: "Gdzie się podziały nasze pieniądze?"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >