Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Rynek

Na co zwrócić uwagę przy wyborze programu do PIT?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze programu do PIT? Na co zwrócić uwagę przy wyborze programu do PIT? mat. pr.
Jeszcze do niedawna każda osoba podlegająca obowiązkowi podatkowemu była zobowiązania do wypełnienia i złożenia do urzędu skarbowego formularza PIT w formie papierowej. Obecnie jednak można skorzystać z możliwości rozliczania się z fiskusem przez internet. Służą do tego programy do PIT, dzięki dopełnienie wszelkich formalności nie wymaga wychodzenia z domu. Należy jednak pamiętać, że wybór programu do rozliczania PIT nie może być przypadkowy. Na co zwrócić szczególną uwagę? Podpowiadamy.

Dobry program do PIT – gwarancja bezpieczeństwa danych

Jednym z najważniejszych aspektów jaki należy wziąć pod uwagę przy wyborze programu do PIT jest bezpieczeństwo naszych danych osobowych. Przed pobraniem konkretnego programu należy zatem zweryfikować, czy działa on zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Finansów. Nie bez znaczenia pozostaje także szyfrowanie połączenia za pomocą certyfikatu bezpieczeństwa SSL, który stanowi gwarancję, że informacje podane przez nas w formularzach zostaną kompleksowo chronione. Dobry program do PIT wyróżnia się również tym, że co roku aktualizuje system rozliczający podatki o nowe zmiany w prawie podatkowym, a także zapewnia dostęp do najnowszych druków obowiązujących w danym roku podatkowym. Dzięki temu nie trzeba obawiać się konieczności składania korekty zeznania.

Dobry program do rozliczania PIT – intuicyjna obsługa

Niezwykle istotnym czynnikiem, który w dużej mierze powinien determinować nasz wybór jest łatwość obsługi programu do PIT. Powinien on w jak największym stopniu ułatwiać poprawne i szybkie wypełnienie formularza, nawet bez znajomości zawiłych przepisów podatkowych. Co ważne, każdy podatnik powinien bez problemu dobrać odpowiedni rodzaj druku PIT. Niewątpliwie dużym ułatwieniem okazuje się w tym przypadku kreator, który generuje pytania i na podstawie podanych odpowiedzi automatycznie dopasowuje właściwą dla nas deklarację. Po pomyślnym wypełnieniu PIT-u zostaje on przesłany do systemu elektronicznego we właściwym urzędzie skarbowym, jednak należy pamiętać o tym, aby wybrany przez nas program gwarantował otrzymanie UPO (Urzędowe Potwierdzenie Odbioru).

Dobry program PIT – pomoc przy rozliczaniu deklaracji

Dobry program PIT przeprowadzi nas krok po kroku przez cały proces rozliczenia się z fiskusem, a ponadto gwarantuje niezbędną pomoc. Rozlicz swój PIT korzystając z programu online dostępnego na portalu Podatnik.info, który wyposażono w system inteligentnych podpowiedzi, dzięki czemu przejście przez kolejne etapy wypełniania druków staje się zdecydowanie łatwiejsze. Warto również wspomnieć, że w razie popełnienia pomyłki program wskaże miejsce, które należy poprawić oraz nakieruje na poprawne wartości.

Program do PIT - oszczędność czasu i pieniędzy

Skorzystanie z programu do PIT do dla wielu podatników niezwykle duże usprawnienie procesu corocznego rozliczania się z fiskusem. Stanie w kolejkach w urzędzie skarbowym to już przeszłość - złożenie PIT-u przez internet za pośrednictwem komputera osobistego to oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy. Co ważne, program dostępny na portalu Podatnik.info jest bezpłatny, a każdy użytkownik może zdecydować, czy chce pobrać go na swoje urządzenie czy też skorzystać z wersji online. Rozliczenie PIT jeszcze nigdy nie było tak szybkie i wygodne.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022
Reklama