Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Rynek

Zimno a wojna

Zimno a wojna. Czy Polsce wystarczy gazu? Robi się nerwowo

Terminal LNG w Świnoujściu Terminal LNG w Świnoujściu EAST NEWS
Europa szuka sposobów uwolnienia się od rosyjskiej ropy i gazu. Polityka walczy z ekonomią, moralność z racjonalnością. Co zrobić, żeby zimą nie zabrakło paliw? Sytuacja jest dużo gorsza, niż twierdzi polski rząd.
Piotr Woźniak o wpuszczeniu koncernu MOL do Polski: „Węgierski MOL jest faktycznym, wieloletnim partnerem biznesowym i sojusznikiem Gazpromu. Grzech polskich polityków polega na tym, że zaprosiliśmy twardego sojusznika Putina do Polski”.Darek Delmanowicz/PAP Piotr Woźniak o wpuszczeniu koncernu MOL do Polski: „Węgierski MOL jest faktycznym, wieloletnim partnerem biznesowym i sojusznikiem Gazpromu. Grzech polskich polityków polega na tym, że zaprosiliśmy twardego sojusznika Putina do Polski”.

Dzwonki alarmowe na ulicy Bielańskiej w Warszawie, gdzie urzęduje Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen, rozdzwoniły się, gdy Piotr Woźniak rozpoczął ofensywę medialną. Niegdyś minister gospodarki w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, potem wiceminister środowiska w rządzie Donalda Tuska, a do niedawna (2015–20) prezes PGNiG, ostro atakuje Orlen za to, że kupuje rosyjską ropę i paliwa. Dla Obajtka jest jasne, że to nie atak Woźniaka na Orlen, ale Piotra Naimskiego na niego samego.

Naimski – pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej – to najgroźniejszy wróg Obajtka.

Polityka 22.2022 (3365) z dnia 24.05.2022; Rynek; s. 42
Oryginalny tytuł tekstu: "Zimno a wojna"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >