Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Rynek

Kamieni kupa

Kamienie u szyi Morawieckiego. PiS już wie, że zmarnował czas

PiS za wysokie ceny prądu wini Putina. Co robi, żebyśmy mieli tańszy? PiS za wysokie ceny prądu wini Putina. Co robi, żebyśmy mieli tańszy? Michał Kość / Forum
Pieniądze zapisane dla Polski w Krajowym Planie Odbudowy (KPO) będą odblokowane, gdy uporamy się nie tylko z kamieniami milowymi dotyczącymi praworządności, ale także ze stertą 280 pozostałych. Stanowią konstrukcję planu. Rząd zmarnował czas na jej przygotowanie.
Nasza gospodarka bardzo potrzebuje pieniędzy z KPO już teraz. Miliardy euro wzmocnią naszą walutę, przyhamują inflację. Ale sterta kamieni leży na drodze.Patryk Sroczyński Nasza gospodarka bardzo potrzebuje pieniędzy z KPO już teraz. Miliardy euro wzmocnią naszą walutę, przyhamują inflację. Ale sterta kamieni leży na drodze.

Do 2 czerwca Krajowy Plan Odbudowy był „tajny”. Z jego zawartością nie mógł się zapoznać nawet Jan Olbrycht, który w Parlamencie Europejskim jest szefem komisji monitorującej realizację planów narodowych. Komisja odsyłała pytających do własnego rządu, rząd na pytania opozycji nie odpowiadał. Więc o tym, że na naszej drodze do pieniędzy leży ponad 200 kamieni milowych (warunków, bez których spełnienia Unia nie odblokuje finansowych środków), europoseł dowiedział się także 2 czerwca, z angielskiej wersji KPO, bo polskiej ciągle nie pokazano.

Polityka 25.2022 (3368) z dnia 13.06.2022; Rynek; s. 48
Oryginalny tytuł tekstu: "Kamieni kupa"
Reklama