Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Rynek

Wielki Dystrybutor

Jest zgoda na fuzję z Lotosem. Orlen staje się państwem w państwie

Daniel Obajtek, absolwent Prywatnej Wyższej Szkoły Ochrony Środowiska w Radomiu, okazał się tym, który zrealizuje marzenie własne i poprzedników – pozbędzie się Lotosu. Daniel Obajtek, absolwent Prywatnej Wyższej Szkoły Ochrony Środowiska w Radomiu, okazał się tym, który zrealizuje marzenie własne i poprzedników – pozbędzie się Lotosu. Arkadiusz Hapka
Akcjonariusze Lotosu, potem Orlenu zgodzili się na fuzję obu firm. Wcześniej Orlen dostał zgodę z Brukseli na przejęcie Grupy, a jesienią połknie też PGNiG. Narodzi się wielki państwowy moloch. Jak to wpłynie na ceny paliw? I na politykę?
Orlen niepodzielnie rządzi polskim rynkiem paliwowym.Marek Lapis/Forum Orlen niepodzielnie rządzi polskim rynkiem paliwowym.

Ceny na stacjach paliw przebijają kolejne psychologiczne bariery. Narodziło się pojęcie „pylonów grozy”, stojących przed stacjami słupów, na których wyświetlane są coraz wyższe kwoty za litr. Było 7 zł, jest 8, pesymiści mówią, że będzie i 10 zł. Nawet w PiS sprawa budzi niepokój. Idą wakacje, suweren będzie więcej podróżował i już zdradza niezadowolenie. Dlatego politycy tej partii odwiedzają stacje Orlenu i fotografują się na nich, ale zawsze tak, by nie było widać cen na pylonach.

Polityka 27.2022 (3370) z dnia 28.06.2022; Temat tygodnia; s. 15
Oryginalny tytuł tekstu: "Wielki Dystrybutor"
Reklama