Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Rynek

Rady na raty

Polacy udają się na wakacje. Kredytowe. Nie wszystkich stać, by odkładać

Czy skorzystanie z wakacji kredytowych nie obniży zdolności kredytowej w przyszłości? Czy skorzystanie z wakacji kredytowych nie obniży zdolności kredytowej w przyszłości? Bartłomiej Kudowicz / Forum
Ponad 2 mln Polaków uda się w tym roku na wakacje – kredytowe. Podczas gdy oni będą odkładać na spłatę coraz wyższych rat, rząd będzie podsycał inflację, która jeszcze bardziej pogłębi problem.
Nie wszystkich stać, by odkładać pieniądze na nadpłaty kredytu, szczególnie w czasie szalejącej inflacji.Łukasz Rayski Nie wszystkich stać, by odkładać pieniądze na nadpłaty kredytu, szczególnie w czasie szalejącej inflacji.

Rata Matyldy się podwoiła. Powoli rozważa, czy nie sprzedać mieszkania i nie wrócić do rodziców. Ci jak na razie radzą, żeby zaciskać pasa, ale w przypadku Matyldy już bardziej się nie da. Po ostatniej aktualizacji oprocentowania Patrycja poszła do psychiatry po leki antydepresyjne. Więcej o swoim kredycie nie powie, bo jest na urlopie i nie chce sobie psuć humoru. Jędrzej daje radę z ratami, ale z chęcią pchnie odłożone pieniądze na spłatę kapitału, zamiast spłacać coraz wyższe odsetki. Skoro jest taka możliwość, grzech nie skorzystać.

Polityka 33.2022 (3376) z dnia 09.08.2022; Temat tygodnia; s. 15
Oryginalny tytuł tekstu: "Rady na raty"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?