Rynek

Nowy prezes PKO BP

Zbigniew Jagiełło jest spoza branży bankowej. Może więc jest nieco prawdy w plotce, że pomogła mu rekomendacja Jana Krzysztofa Bieleckiego.

Prezesem PKO BP został Zbigniew Jagiełło, do tej pory szef TFI Pioneer Pekao. Do fotela aspirowało wiele osób z finansowej branży, nie było jednak wśród nich nikogo, kto dałby się poznać jako autor spektakularnych sukcesów na niwie bankowej. Jagiełło też do nich nie należy. Może więc jest nieco prawdy w plotce, że pomogła mu rekomendacja Jana Krzysztofa Bieleckiego.

Kierowanie funduszem inwestycyjnym z kilkudziesięcioosobowym zespołem, choć opłacone o niebo lepiej, to jednak zupełnie inna robota, niż prowadzenie największego państwowego banku detalicznego (za pensję ograniczoną ustawą kominową do 18 tys. zł), zatrudniającego kilkanaście tysięcy osób. Może jednak Jagiełło okaże się drugim Andrzejem Klesykiem, który także nie miał doświadczenia w kierowaniu wielkimi zespołami ludzi, a świetnie daje sobie radę w PKO SA.

Nowy prezes zostanie od razu rzucony na głęboką wodę - jesienią PKO BP ma wypuścić na rynek nową emisję akcji o wartości do 5 mld zł. Powodzenie tej emisji zadecyduje o pozycji nowego prezesa.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Za murami seminariów. Co chłopaków tam pcha? Jak sobie radzą?

Dziś mamy w Polsce ponad 70 seminariów, gdzie klerycy przez sześć lat są przygotowywani do swego zawodu.

Adam Szostkiewicz
24.09.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną