Społeczeństwo

Dr Magdalena Kaczmarek

Magdalena Kaczmarek Magdalena Kaczmarek Polityka

Psycholog, adiunkt w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz na Uniwersytecie Warszawskim. Od początku swojej pracy naukowej jest związana z zespołem jednego z najwybitniejszych polskich psychologów – prof. Jana Strelaua. Zajmuje się problematyką badań nad osobowością oraz różnicami indywidualnymi (temperament, inteligencja), a także badaniami nad stresem. Obecnie bierze udział w programie badawczo-terapeutycznym adresowanym do osób poszkodowanych w wypadkach drogowych. Jest autorką kilkunastu publikacji naukowych, w tym kilku opublikowanych w międzynarodowych czasopismach. W 2006 roku została nagrodzona przez Fundację na Rzecz Nauki Polskiej prestiżowym stypendium dla młodych naukowców. Uczestniczyła w wielu polskich i międzynarodowych konferencjach naukowych. Odbyła także staż naukowy w Tel Aviv University.

Od 2006 r. współpracuje z tygodnikiem „Polityka”, pisząc teksty popularyzujące wiedzę z zakresu psychologii. Mąż Piotr również pracuje naukowo – jest doktorem zarządzania i adiunktem w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego.  

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Fotoreportaże

Kameralnie i lokalnie. Oto finaliści 10. edycji Nagrody Architektonicznej

Przedstawiamy pięciu finalistów jubileuszowej 10. edycji Nagrody Architektonicznej POLITYKI. W tym roku wyjątkowo dokładamy do puli dodatkową piątkę najciekawszych ubiegłorocznych realizacji, aby nasi czytelnicy mogli wybrać z niej swojego faworyta.

Piotr Sarzyński
13.04.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną