Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Dr Magdalena Kaczmarek

Magdalena Kaczmarek Magdalena Kaczmarek Polityka

Psycholog, adiunkt w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz na Uniwersytecie Warszawskim. Od początku swojej pracy naukowej jest związana z zespołem jednego z najwybitniejszych polskich psychologów – prof. Jana Strelaua. Zajmuje się problematyką badań nad osobowością oraz różnicami indywidualnymi (temperament, inteligencja), a także badaniami nad stresem. Obecnie bierze udział w programie badawczo-terapeutycznym adresowanym do osób poszkodowanych w wypadkach drogowych. Jest autorką kilkunastu publikacji naukowych, w tym kilku opublikowanych w międzynarodowych czasopismach. W 2006 roku została nagrodzona przez Fundację na Rzecz Nauki Polskiej prestiżowym stypendium dla młodych naukowców. Uczestniczyła w wielu polskich i międzynarodowych konferencjach naukowych. Odbyła także staż naukowy w Tel Aviv University.

Od 2006 r. współpracuje z tygodnikiem „Polityka”, pisząc teksty popularyzujące wiedzę z zakresu psychologii. Mąż Piotr również pracuje naukowo – jest doktorem zarządzania i adiunktem w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego.  

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Pocovidowa mgła. Życie z „dziurami w mózgu” to koszmar i stres

Psychiczne skutki turbulencji i stresów ostatnich lat to nie tylko wysyp depresji i zaburzeń nastroju, ale też nasilające się problemy z pamięcią, uwagą i koncentracją. Odbijają się i na jakości pracy, i całego życia.

Joanna Cieśla
24.06.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną