Społeczeństwo

Ile aborcji?

Liczba nielegalnych zabiegów, przeprowadzanych w Polsce, nie jest znana.

W podziemiu coraz częściej dominują metody farmakologiczne – środkami dopuszczonymi w Polsce jedynie do leczenia innych chorób. Aborcja wykonana popularnym lekiem na stawy, który w aptece kosztuje ok. 50 zł, w podziemiu kosztuje powyżej 1,5 tys. zł. Lekarze związani ze środowiskami tak zwanych obrońców życia szacują wszystkie aborcje u Polek na co najwyżej kilkanaście tysięcy. W Hiszpanii, kraju o podobnej do Polski populacji i podobnym prawie aborcyjnym, gdy obowiązywała jeszcze restrykcyjna ustawa aborcyjna, przeprowadzało się ponad 100 tys. legalnych zabiegów usunięcia ciąży, głównie ze względu na zagrożenie zdrowia i życia kobiety. Prawo zostało zliberalizowane.

Więcej na ten temat
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Rynek

Jak PGNiG dosala Zatokę Pucką

Dlaczego mieszkańcom nadmorskiego Kosakowa przeszkadza, że morze jest słone?

Ryszarda Socha
12.11.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną