Jak ograć Polskę

Z demonstracji Solidarności przed Sejmem, którą oglądałem w TVN24, utkwiła mi w pamięci następująca scena. Jeden z uczestników oblężenia mówi do kamery, dlaczego jest oburzony. Z tyłu podbiega inny uczestnik manifestacji, wyraźnie rozbawiony, dmucha w plastikową trąbkę i krzyczy do kamery: „Precz z żydowską telewizją!”. Wszystko to na pewno jest w archiwum TVN. Związkowy antysemita bez trudu może zostać zidentyfikowany. Jeżeli rasistowska propaganda jest w Polsce nadal zakazana, to prokurator bez trudu tego bohatera odnajdzie. Świadków jest milion, bo ta scena była w TVN powtarzana kilkakrotnie.

Znajdzie go też przewodniczący Piotr Duda, o którym czytałem (w „Wyborczej”!), że tego dnia poradził sobie znakomicie. Podobno jest nawet lepszy od swojego poprzednika, o co nietrudno. Charakter ma elastyczny, wybaczył Tuskowi słowa o „pętakach”, a i umysł ma giętki, wymyślił na przykład, że nie wypuszczają posłów z Sejmu dla ich własnego dobra (!

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj