Społeczeństwo

Kamery nad murawą

Jak powstają wielkie widowiska sportowe

Transmisja meczu to jedno z najbardziej złożonych przedsięwzięć w dzisiejszej telewizji. Transmisja meczu to jedno z najbardziej złożonych przedsięwzięć w dzisiejszej telewizji. Stanisław Kowalczuk / EAST NEWS
Jeśli transmisja meczu Niemcy-Włochy zerwie się choćby na chwilę, sędzia natychmiast przerwie spotkanie. W wielkiej piłce to widzowie są najważniejsi.

Tylko w Polsce mecz otwarcia Euro 2012 oglądało 15,5 mln osób, najwięcej od wielkich sukcesów Adama Małysza sprzed dekady. Kolejny rekord padł podczas spotkania biało-czerwonych z Rosją, kiedy przed ekranami zgromadziło się ponad 16 mln widzów. – Inne mecze turnieju, nawet bez udziału Polaków, też miały wielką oglądalność, niezależnie od grających drużyn oglądało je na naszych antenach po 78 mln widzów – mówi Piotr Kuszpit, producent z TVP.

Polityka 26.2012 (2864) z dnia 27.06.2012; Ludzie i style; s. 92
Oryginalny tytuł tekstu: "Kamery nad murawą"
Reklama

Czytaj także

Kultura

„Zielony rycerz. Green Knight”: filmowy powrót do mitycznej Brytanii

W filmie „Zielony rycerz. Green Knight” Davida Lowery’ego oglądamy Króla Artura i jego rycerzy Okrągłego Stołu. Znowu. Co takiego tkwi w legendach arturiańskich, że współczesna kultura regularnie do nich wraca?

Marcin Zwierzchowski
27.07.2021