Wika – didżejka 70+

Miks DJ Wiki
DJ Wika przy konsolecie.
Piotr Małecki/Polityka

DJ Wika przy konsolecie.

Bywalcy pubu Bolek na warszawskim Mokotowie już się nie dziwią, jeśli niedzielnym popołudniem o drogę do lokalu zapyta ich wyelegantowana grupka pań w wieku dojrzałym. Nawet jeśli będą miały 60+. Bo na pewno wybierają się na dyskotekę prowadzoną przez didżejkę 70+. DJ Wika prowadzi dyskoteki dla seniorów od sześciu lat, można się było przyzwyczaić.

Senior Disco

Niedziela, Bolek, godz. 14.17. W dwie minuty po tym, jak zaczęło się niedzielne popołudnie dla seniorów, parkiet jest pełen tańczących, nikt nie siedzi przy stoliku. Mężczyźni (mniejszość) i kobiety (miażdżąca większość) na wysoki połysk. U mężczyzn obowiązkowy garnitur. U kobiet imprezowa klasyka: koronki, skóra, panterka. Króluje długość poniżej kolan, ale mini też się trafia. Odkrytych dekoltów nie brakuje. Klimat zabawy i flirtu, jak to na dyskotece.

Muzyka zróżnicowana. Miks przebojów: od rzewnych szlagierów („Moja droga ja cię kocham”, „Nie było ciebie tyle lat”), przez disco polo, po Jacksona i rockowe ballady. DJ Wika repertuar dobiera do audytorium, czerpiąc ze swojego archiwum, które liczy ponad 4 tys. plików. – Ludzie lubią melodie, które kojarzą im się z młodością – wyjaśnia. Królują więc szlagiery z lat 50. i 60. – W środę jest młodsza publika, w sobotę i niedzielę grupa tradycyjna.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną