Społeczeństwo

Polityka i obyczaje

Polityka

W szkołach nikt nie odwołał „linii Giertycha” w sprawach homoseksualności – alarmuje „Gazeta Wyborcza”. „Z relacji uczniów wynika, że nauczyciele potrafią aktywnie włączać się w wyśmiewanie osób homoseksualnych – najczęściej na lekcjach religii, gdzie homoseksualizm przedstawiany jest jako grzech i zboczenie. A są to najczęściej jedyne lekcje, na których ten temat się porusza”.

Były premier Leszek Miller o kłopotach polityków z dziećmi: „No cóż, powiedziałbym tak, że z punktu widzenia polityka najlepiej byłoby mieć od razu wnuki, bez konieczności posiadania dzieci. No, ale to nie jest możliwe”.

Całkiem rozsądny głos z rubryki Stołeczna Opinia Publiczna w „Gazecie Stołecznej”: „Mam 89 lat i nie przyszłoby mi do głowy, żeby ulokować pieniądze w niepewnych rękach, tak jak ci, którzy oddali je firmie Amber Gold. Nie można mieć pretensji wyłącznie do rządu, tylko głównie do siebie, że było się tak lekkomyślnym”.

Święte słowa posła Krzysztofa Kwiatkowskiego (PO), który stwierdził w jednym z wywiadów: „Polacy zasługują na dobry rząd i dobry parlament. Powtarzam to sobie każdego dnia”.

Paweł Konjo Konnak, kiedyś punk, także poeta, dziś zwany „królem festynów”, zwierza się w „Dużym Formacie”: „Jako dawny anarchista nauczyłem się o nic nikogo nie prosić, samemu zabezpieczam swoje życie. Zachęcam wszystkich, aby wzięli życie w swoje ręce i nie czekali na państwo, bo ono nic za darmo nie daje i któregoś dnia trzeba będzie za wszystko zapłacić”.

W okolicznościowym dodatku „Tygodnika Powszechnego” zatytułowanym „Solidarność dzisiaj” zwraca uwagę nowe logo związku, które specjalnie dla tygodnika namalował twórca legendarnego znaku z 1980 r.

Polityka 37.2012 (2874) z dnia 12.09.2012; Polityka i obyczaje; s. 106
Reklama