Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Szamani Kościoła

Kościół sięga po szamanów

Polityka
Wielki show religijny na Stadionie Narodowym w Warszawie – gwiazdą będzie katolicki charyzmatyk, uzdrowiciel i egzorcysta z Ugandy. Czy to przyszłość Kościoła w Polsce?

John Baptist (Jan Chrzciciel) Bashobora ma wystąpić 6 lipca. Organizatorem imprezy jest kuria warszawsko-praska. Już w połowie czerwca większość wejściówek na 60-tysięczny stadion była wykupiona. Kaznodzieja przyjeżdża do polskich katolików od 2007 r. Jest zapraszany przez polskich biskupów i proboszczów. Pochodzi z biednego kraju i biednego Kościoła. Ze słowem Bożym odwiedza też inne kraje, od Kanady przez Afrykę po Anglię. Tam goszczą go jak u nas wspólnoty wiernych różnych ras i narodowości. W Polsce był już w Krakowie Łagiewnikach w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia związanym z kultem św. Faustyny, w Gdańsku (koszt udziału w rekolekcjach w hali sportowej 55 zł, można było także zamówić płatny posiłek), Bielsku-Białej, Łodzi, Legnicy.

W tych miastach na spotkaniach z kaznodzieją doszło do przypadków ozdrowień. Ludzie wstawali z wózków inwalidzkich i stawiali kroki o własnych siłach. Podnoszono w górę kule i ręce na znak cudu i ekstazy. Ale według relacji uczestników zdarzały się też jeszcze większe cuda. Na przykład wskrzeszanie umarłych.

Tak przynajmniej donosi pobożna poczta pantoflowa w Internecie, gdzie roi się od amatorskich filmików i „świadectw” takich wydarzeń. Kto chce, niech wierzy. A wierzy wielu i coraz więcej…

Więcej w artykule Adama Szostkiewicza w najnowszym numerze POLITYKI – dostępnym od jutra w kioskach, a już dziś wieczorem w Polityce Cyfrowej.

Reklama

Czytaj także

Rynek

Mieszkania: ani kupić, ani wynająć. Prawdziwy dramat, fałszywe recepty władzy

Załamanie na rynku nieruchomości to społeczny dramat. Idealny temat na kampanię wyborczą. Po klęsce Mieszkania Plus rząd obiecuje tańsze kredyty, zapowiada walkę z patodeweloperami i zagranicznymi funduszami, które wykupują całe bloki. I diagnozy są tu fałszywe, i recepty.

Cezary Kowanda
04.02.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną