Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Szamani Kościoła

Kościół sięga po szamanów

Polityka
Wielki show religijny na Stadionie Narodowym w Warszawie – gwiazdą będzie katolicki charyzmatyk, uzdrowiciel i egzorcysta z Ugandy. Czy to przyszłość Kościoła w Polsce?

John Baptist (Jan Chrzciciel) Bashobora ma wystąpić 6 lipca. Organizatorem imprezy jest kuria warszawsko-praska. Już w połowie czerwca większość wejściówek na 60-tysięczny stadion była wykupiona. Kaznodzieja przyjeżdża do polskich katolików od 2007 r. Jest zapraszany przez polskich biskupów i proboszczów. Pochodzi z biednego kraju i biednego Kościoła. Ze słowem Bożym odwiedza też inne kraje, od Kanady przez Afrykę po Anglię. Tam goszczą go jak u nas wspólnoty wiernych różnych ras i narodowości. W Polsce był już w Krakowie Łagiewnikach w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia związanym z kultem św. Faustyny, w Gdańsku (koszt udziału w rekolekcjach w hali sportowej 55 zł, można było także zamówić płatny posiłek), Bielsku-Białej, Łodzi, Legnicy.

W tych miastach na spotkaniach z kaznodzieją doszło do przypadków ozdrowień. Ludzie wstawali z wózków inwalidzkich i stawiali kroki o własnych siłach. Podnoszono w górę kule i ręce na znak cudu i ekstazy. Ale według relacji uczestników zdarzały się też jeszcze większe cuda. Na przykład wskrzeszanie umarłych.

Tak przynajmniej donosi pobożna poczta pantoflowa w Internecie, gdzie roi się od amatorskich filmików i „świadectw” takich wydarzeń. Kto chce, niech wierzy. A wierzy wielu i coraz więcej…

Więcej w artykule Adama Szostkiewicza w najnowszym numerze POLITYKI – dostępnym od jutra w kioskach, a już dziś wieczorem w Polityce Cyfrowej.

Reklama

Czytaj także

null
Wydania specjalne

Czego uczy nas pokolenie „zetek”

Łączą nas podobne potrzeby, wystarczy jedynie się wzajemnie wysłuchać – postuluje prof. Tomasz Sobierajski.

Grażyna Morek
09.02.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną