Społeczeństwo

Dajmy szansę przedszkolance

Rozmowa z prof. Anną I. Brzezińską o przedszkolach dobrych i złych

„Dzieci w przedszkolach są za małe, żeby im szatkować zajęcia, oddawać je z rąk wychowawczyni do pani od angielskiego, katechetki, instruktora pływania i z powrotem. To nie są paczki”. „Dzieci w przedszkolach są za małe, żeby im szatkować zajęcia, oddawać je z rąk wychowawczyni do pani od angielskiego, katechetki, instruktora pływania i z powrotem. To nie są paczki”. Leszek Zych / Polityka
O tym, co powinny robić w przedszkolach dzieci i nauczycielki, i jakie zajęcia dodatkowe mają sens - mówi Anna Brzezińska.
Prof. dr hab. Anna Izabela Brzezińska należy do grona najwybitniejszych polskich psychologów, jest specjalistką od rozwoju człowieka i psychologii edukacji.Tadeusz Późniak/Polityka Prof. dr hab. Anna Izabela Brzezińska należy do grona najwybitniejszych polskich psychologów, jest specjalistką od rozwoju człowieka i psychologii edukacji.

Joanna Cieśla: – Jak pani rozumie awanturę o zajęcia dodatkowe w przedszkolu, których od września nie można już prowadzić? Zamożniejsi rodzice nie rozumieją roztropnych koncepcji rządu?
Anna Brzezińska: – Jako obywatel, już nawet nie psycholog, uważam, że to kolejny w systemie edukacji źle wprowadzony pomysł, słabo nagłośniony i uargumentowany. O tej zmianie zasad odpłatności mówiono co najmniej od marca – tak twierdzą nauczycielki i dyrektorki przedszkoli.

Polityka 39.2013 (2926) z dnia 24.09.2013; Kraj; s. 26
Oryginalny tytuł tekstu: "Dajmy szansę przedszkolance"

Czytaj także

Fotoreportaże

Kameralnie i lokalnie. Oto finaliści 10. edycji Nagrody Architektonicznej

Przedstawiamy pięciu finalistów jubileuszowej 10. edycji Nagrody Architektonicznej POLITYKI. W tym roku wyjątkowo dokładamy do puli dodatkową piątkę najciekawszych ubiegłorocznych realizacji, aby nasi czytelnicy mogli wybrać z niej swojego faworyta.

Piotr Sarzyński
13.04.2021