Mizerski na bis

Kradzione drewno na polityczny opał

O sukcesach swego redaktora naczelnego Tomasza Sakiewicza, objeżdżającego polskie parafie w Chicago, New Jersey i na Greenpoincie, obszernie donosi „Gazeta Polska Codziennie”. Z relacji wynika, że pojawienie się Sakiewicza na amerykańskiej ziemi wywołuje euforię i zainteresowanie porównywalne jedynie z zainteresowaniem występami Jana Pietrzaka. Podczas spotkań Sakiewicz opowiada o swojej pracy, kreśli także dramatyczną sytuację Polski pod rządami Tuska, o której uczestnicy co prawda wiedzą już z wydawanej przez Sakiewicza „GPC”, ale widocznie chcą się upewnić.

Wiedzy tej zresztą nigdy dość, bo sytuacja w kraju jest dynamiczna, a każdy dzień przynosi nowe przykłady arogancji i brutalności władzy. Nie dalej jak tydzień temu poseł Niesiołowski zaatakował np. dziennikarzy „GPC” i próbował ich wypchnąć z windy w budynku Sądu Okręgowego w Warszawie, tłumacząc, że nie pojadą nią. Zdarzenie miało miejsce po procesie, który poseł wytoczył „Gazecie Polskiej” za umieszczenie go na okładce tygodnika obok Josepha Goebbelsa.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj