Społeczeństwo

W galerii odmieńców

Paolo Sorrentino - spadkobierca Felliniego

Niezależnie gdzie i z kim pracuje Sorrentino, wciąż kręci jakby ten sam film. Z przegranym, przeżywającym kryzys tożsamości, samotnym bohaterem w roli głównej. Niezależnie gdzie i z kim pracuje Sorrentino, wciąż kręci jakby ten sam film. Z przegranym, przeżywającym kryzys tożsamości, samotnym bohaterem w roli głównej. Forum
Kim u licha jest Paolo Sorrentino – człowiek nominowany do Oscara, nazywany gwiazdą i spadkobiercą Felliniego?
Paolo Sorrentino i włoska aktorka Sabrina Ferilli na festiwalu w Cannes, maj 2013 r.Ian Langsdon/EPA/PAP Paolo Sorrentino i włoska aktorka Sabrina Ferilli na festiwalu w Cannes, maj 2013 r.

O 44-letnim reżyserze samouku przypomniano sobie w grudniu ubiegłego roku na gali Europejskich Nagród Filmowych. Dostał wtedy nagrodę za reżyserię. Wizjonerski dramat Sorrentino „Wielkie piękno” nieoczekiwanie zdobył też tytuł najlepszego filmu Starego Kontynentu. W połowie stycznia małomówny Włoch odebrał Złoty Glob oraz nominację do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Został okrzyknięty liderem nowego kina włoskiego.

Sorrentino jest indywidualistą.

Polityka 6.2014 (2944) z dnia 04.02.2014; Kultura; s. 80
Oryginalny tytuł tekstu: "W galerii odmieńców"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Świat

Demonstrancie, pokaż twarz!

Zakazy zakrywania twarzy podczas demonstracji mnożą się nie tylko w państwach autokratycznych, ale też na Zachodzie. Czy możliwa jest demokracja bez anonimowości?

Jędrzej Winiecki
15.10.2019