Społeczeństwo

Trzaskanie miskami

Inne spojrzenie na niedożywienie

Przesuwamy wielkie sumy z rubryki do rubryki i marnujemy pieniądze na dożywianie. Przesuwamy wielkie sumy z rubryki do rubryki i marnujemy pieniądze na dożywianie. Lynn Koenig/Flickr RF / Getty Images
Wciąż mamy w Polsce głodne dzieci. Ale liczymy je nie tak jak trzeba i karmimy nie te, które powinniśmy.
Jakub Janiszewski – felietonista, reportażysta, autor programów w radiu TOK FM oraz ważnej książki „Kto w Polsce ma HIV?”.Andrzej Rybczyński/PAP Jakub Janiszewski – felietonista, reportażysta, autor programów w radiu TOK FM oraz ważnej książki „Kto w Polsce ma HIV?”.

Z problemem niedożywienia dzieci radzimy sobie w naszym kraju w sposób iście polski. Jedni mówią, że problemu z całą pewnością nie ma, a drudzy, że jest olbrzymi. Teraz znów media grzmią: mamy 500 tys. dzieci, które nie dojadają. Cytując raport GUS „Warunki życia rodzin w Polsce”, dziennik „Rzeczpospolita” pisze, że rodziców nie stać, „by zapewnić im przynajmniej co drugi dzień posiłek z mięsa, drobiu, ryby lub odpowiednika wegetariańskiego”.

Polityka 8.2014 (2946) z dnia 18.02.2014; Społeczeństwo; s. 32
Oryginalny tytuł tekstu: "Trzaskanie miskami"
Reklama

Czytaj także

Ludzie i style

Chorwacja – co zobaczyć w drodze nad morze?

Wakacje w Chorwacji kojarzymy przede wszystkim z plażowaniem, kuchnią i zabytkami. Słusznie, ale w głębi kraju czekają na nas prawdziwe skarby natury, które po prostu trzeba zobaczyć!

Prezentacja
21.04.2021