Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Doktor hycel

Z życia rakarza

W Polsce mamy 100 tys. bezdomnych psów i wciąż ich przybywa. W Polsce mamy 100 tys. bezdomnych psów i wciąż ich przybywa. Argos
Nie wiadomo, gdzie podziało się 800 bezdomnych psów wyłapanych przez rodzinne przedsiębiorstwo lekarzy weterynarii. Gminy zapłaciły im za to około miliona złotych.
Psy przetrzymywane są w boksach bez wybiegów, w nieocieplonych budach, w których czasem są przegniłe resztki słomy.Argos Psy przetrzymywane są w boksach bez wybiegów, w nieocieplonych budach, w których czasem są przegniłe resztki słomy.

Do prokuratur piaseczyńskiej i grójeckiej na początku lutego wpłynęły zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, złożone przez Fundację dla Zwierząt Argos. Tadeusz Wypych, prezes fundacji, wskazuje osoby podejrzane o znęcanie się nad zwierzętami: wójtów i burmistrzów sześciu gmin (Grójca, Tarczyna, Góry Kalwarii, Prażmowa, Nowego Miasta nad Pilicą i Jasieńca), którzy według Wypycha są odpowiedzialni za porzucenie bezdomnych psów i wyłapywanie zwierząt bez zapewnienia im miejsc w schronisku.

Polityka 11.2014 (2949) z dnia 11.03.2014; Społeczeństwo; s. 30
Oryginalny tytuł tekstu: "Doktor hycel"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?