Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Doktor hycel

Z życia rakarza

W Polsce mamy 100 tys. bezdomnych psów i wciąż ich przybywa. W Polsce mamy 100 tys. bezdomnych psów i wciąż ich przybywa. Argos
Nie wiadomo, gdzie podziało się 800 bezdomnych psów wyłapanych przez rodzinne przedsiębiorstwo lekarzy weterynarii. Gminy zapłaciły im za to około miliona złotych.
Psy przetrzymywane są w boksach bez wybiegów, w nieocieplonych budach, w których czasem są przegniłe resztki słomy.Argos Psy przetrzymywane są w boksach bez wybiegów, w nieocieplonych budach, w których czasem są przegniłe resztki słomy.

Do prokuratur piaseczyńskiej i grójeckiej na początku lutego wpłynęły zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, złożone przez Fundację dla Zwierząt Argos. Tadeusz Wypych, prezes fundacji, wskazuje osoby podejrzane o znęcanie się nad zwierzętami: wójtów i burmistrzów sześciu gmin (Grójca, Tarczyna, Góry Kalwarii, Prażmowa, Nowego Miasta nad Pilicą i Jasieńca), którzy według Wypycha są odpowiedzialni za porzucenie bezdomnych psów i wyłapywanie zwierząt bez zapewnienia im miejsc w schronisku.

Polityka 11.2014 (2949) z dnia 11.03.2014; Społeczeństwo; s. 30
Oryginalny tytuł tekstu: "Doktor hycel"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Blue monday. Dlaczego ten koncept nie ma sensu?

20 stycznia 2020 – w ten dzień wypada w tym roku tzw. blue monday, trzeci poniedziałek stycznia, zwany także „najbardziej depresyjnym dniem roku”. Termin zrobił zawrotną karierę w mediach, ale pojawia się też w publikacjach naukowych. Czy słusznie?

Marcin Nowak
20.01.2020