„Polityka”. Pilnujemy władzy, służymy czytelnikom.

Prenumerata roczna taniej o 20%

OK, pokaż ofertę
Społeczeństwo

Polityka i obyczaje

Polityka

Janusz Palikot w rozmowie z naczelnym redaktorem „Super Expressu” podał dwie ważne informacje. Pierwsza – kocha Polskę. Druga – napisał książkę zatytułowaną „Zdjąć Polskę z krzyża”. O czym? „To jest o takich niewierzących katolikach jak Adam Michnik, Marcin Król, Jacek Żakowski”.

Z kolei w „Polsce” Palikot odpowiedział krytykującym spot Twojego Ruchu zatytułowany „Polityczne knury”: „pierwszy sondaż, który pokazał się po jego emisji, daje nam 5-procentowy wzrost. Ostatecznie ta afera przełoży się na naszą korzyść, a nie stratę”.

Okazuje się, iż Michał Kamiński flirtował też z PSL. „Chciał, by PSL wsparło go w wyborach do Senatu na Podlasiu – dowiedział się „Super Express”. – Później propozycja ta przerodziła się w objęcie stanowiska wiceministra spraw zagranicznych”. Rozmowy odbywały się w miłej atmosferze, niestety pięknie zapowiadającą się przyjaźń przerwała informacja, że Kamiński wystartuje z list PO.

W „Rzeczpospolitej” o swoim byłym koledze partyjnym wypowiedział się Zbigniew Girzyński, poseł PiS: „Kładł kolejne kampanie jedna za drugą. Przez Kamińskiego przegraliśmy wybory w 2007 roku, w 2009 i w mojej opinii także w 2010. (…) Wypada tylko sobie życzyć, żeby miał jak najwięcej do powiedzenia w PO”.

Prof. Paweł Śpiewak o szansach polityków, którzy odeszli z PiS: „ani Jacek Kurski, ani Jarosław Gowin, ani Zbigniew Ziobro nie znaleźli swojego języka i swego elektoratu. Znikną, jak zniknęło już dziesiątki kanapowych partii. W razie czego mogą uczyć w jakiejś szkole jezuickiej”.

Polityka 14.2014 (2952) z dnia 01.04.2014; Polityka i obyczaje; s. 106
Reklama