Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Polityka i obyczaje

Polityka

Coraz więcej wiemy o pizzy, którą podczas majówki zjadł minister Radosław Sikorski. Jak ustalił „Fakt”, pizza nazywała się „Strong” i „była bardzo ostra”. Przyrządziła ją osobiście Alicja Sikora, właścicielka restauracji Verona w Szubinie. Ochroniarze, którzy przyjechali po posiłek dla szefa, też zamówili sobie pizzę, lecz „Firmową”, tańszą.

Lech Wałęsa najpierw ogłosił, iż nie ma zamiaru spotykać się 4 czerwca z Bara­ckiem Obamą, potem jednak zmienił zdanie: ostatecznie może się spotkać, lecz tylko do godz. 18. Później ma od dawna umówione ważne spotkanie. W Mławie.

Co gryzie Pawła Kowala? Polityk Polski Razem zwierzył się „Super Expressowi”: „Mój koszmar jest taki, że przy Kaczyńskim, Tusku, Korwinie czy Millerze zestarzejemy się jak książę Karol przy królowej Elżbiecie”.

Grzegorz Schetyna w „Rzeczpospolitej” o przyszłości Romana Giertycha: „Skoro do głosowania na PO wzywa Liga Polskich Rodzin, to nie można wykluczyć, że w przyszłości na naszych listach będzie chciał się znaleźć jej były lider. Niczego już nie można wykluczyć. Bez mojego poparcia”.

Schetyna pokazał się na boisku piłkarskim w drużynie PO. Relacja sprawozdawcy „Super Expressu”: „Były wicepremier uśmiechnięty od ucha do ucha cały mecz zagrzewał kolegów do walki o zwycięstwo. Może dlatego, że na boisku zabrakło Donalda Tuska, z którym Schetyna już nie gra”.

Socjolog Jarosław Flis w „Polsce” przy okazji rozmowy o szansach Europy Plus, której patronuje były prezydent: „O Kwaśniewskim od dawna wiadomo, że jest miłym facetem, któremu od dawna nic się nie udaje”.

Polityka 20.2014 (2958) z dnia 13.05.2014; Polityka i obyczaje; s. 114
Reklama