Społeczeństwo

Kwadratura konia

Naukowcy się kłócą, ile uciągnie koń

Czy konie ciągnące wyładowane ceprami fasiągi na trasie do Morskiego Oka pracują na miarę swoich możliwości, jak twierdzą fiakrzy, czy jednak ponad siły? Czy konie ciągnące wyładowane ceprami fasiągi na trasie do Morskiego Oka pracują na miarę swoich możliwości, jak twierdzą fiakrzy, czy jednak ponad siły? Wojciech Matusik / Forum
Koń, jaki jest, podobno każdy widzi. Naukowcy mają wątpliwości.
Palenica Białczańska. Protest organizacji prozwierzęcych przeciwko wykorzystywaniu zaprzęgów konnych w drodze do Morskiego Oka.Dawid Chalimoniuk/Agencja Gazeta Palenica Białczańska. Protest organizacji prozwierzęcych przeciwko wykorzystywaniu zaprzęgów konnych w drodze do Morskiego Oka.

Konie pracujące na szlaku do Morskiego Oka doczekały się serii naukowych elaboratów. Niestety wśród naukowców nie ma zgody. Powstały więc metaanalizy, naukowe opinie do równie uczonych ekspertyz. W akademickim środowisku weterynaryjno-zootechniczno-hipologicznym wrze, trwają dyskusje, kto jest większym autorytetem, kto konowałem. Nieco tym zdezorientowany Szymon Ziobrowski, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego, postanowił zatem – w akcie desperacji, jak sam przyznaje – zamówić kolejną ekspertyzę, tym razem u zagranicznych naukowców.

Polityka 6.2015 (2995) z dnia 03.02.2015; Społeczeństwo; s. 30
Oryginalny tytuł tekstu: "Kwadratura konia"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Osamotnienie – dżuma współczesności?

Mamy w Polsce 5 mln jednoosobowych gospodarstw domowych. Na razie co czwarte gospodarstwo. W 2035 r. – co trzecie.

Ewa Wilk
08.02.2019